Розчинна кава: шкода чи користь?
Цей продукт виготовляється штучним шляхом і проходить безліч стадій виробництва перед тим, як потрапити до вас у чашку.
Кава є улюбленим напоєм багатьох людей. Цей напій умовно можна розділити на дві основні категорії – натуральний і розчинний. Натуральна кава випускається у вигляді меленого порошку і не містить хімічних добавок. Для виготовлення меленої кави беруть плоди кавового дерева, злегка обсмажують, мелють. Даний продукт є повністю натуральним і піддається мінімальній обробці в процесі приготування.
Як роблять розчинний напій?
Технологія виробництва розчинного напою набагато складніша. Цей напій є продуктом промислової переробки. Зерна кави в процесі його приготування спочатку обсмажують, потім перемелюють і заварюють. Після цього напій піддають випаровуванню, в процесі якого з нього видаляється вода. В отриманий порошок додають різні ароматизатори і кавове масло. Роблять це тому, що продукт втрачає свої смакові властивості в процесі виготовлення. Натуральної кави в такому напої міститься менше половини, решта – це різні хімічні домішки.
Яку каву пити шкідливіше?
Основні переваги розчинної кави – це швидкість приготування, а також більш тривалий період зберігання. Однак проведені вченими дослідження продемонстрували, що вживання цього продукту у великих кількостях може становити небезпеку для здоров’я. Як з’ясувалося, розчинна кава активізує процес вироблення шлункового соку, тому вживання, особливо натщесерце, протипоказано людям, які мають хвороби ШКТ. Особливо шкідлива розчинна кава без кофеїну. З цього напою кофеїн витягується за допомогою розчинників (дихлорметану або етилацетату) і кислот.
Вміст кофеїну в звичайній розчинній каві на п’ятдесят відсотків більший, ніж у заварній. А кофеїн тим часом викликає звикання. У людини, яка часто п’є розчинну каву, може виникнути залежність, що виявляється появою дратівливості, головного болю, сонливості у разі неможливості випити чашку кави.
Переглядів: 324