Розбираємося, чому не всі коти люблять лежати у м’якій ковдрі

Наука

У кожного пухнастика власне уявлення про комфорт.

Перед вами, шановні читачі і підписники, чергова публікація з великого циклу “котячі дивацтва”. Ми звикли бачити у вусатих улюбленцях цінителів тепла і особистого комфорту, вони із задоволенням влаштовуються для сну на м’яких і теплих ковдрах, лежанках і ліжечках. Крім цього, коти цінують присутність близьких, рідних і улюблених запахів, тому вихованці часто лягають спати на одяг або білизну. Їм не бридка навіть білизна, приготована для прання.

І все ж на сотню любителів усього м’якого і ніжного, обов’язково знайдуться тварини, байдужі до “комфорту”, які люблять засинати на холодній і незручній підлозі. Якщо покопаєтеся в пам’яті, напевно пригадайте парочку таких вихованців. Чому так відбувається? Давайте розбиратися.

Коти і тепло їх тіла

Почнемо з теорії. Нормальна температура котячого тіла коливається в діапазоні 37,2… 39,2 °С. Кицьки ідуть на різні хитрощі, щоб підтримувати температуру свого тіла в нормі. Потіють коти, зокрема, зовсім не так, як ми з вами. Потові залози в них розташовані в лапах, тому надлишок тепла йде саме звідти. Також у котів воістину неймовірне чуття на те, що для них “добре”, і що “погано”. Коли стає прохолодно, вихованці забиваються в тепло.

Відповідно, у спекотні дні вони інстинктивно шукають, де прохолодніше. У всьому коти шукають вигоду і комфорт — цього в них не відняти. Кота ніколи не змусите робити те, що він вважатиме для себе невигідним. Ось ситуація. Літо, жарко. Чи побачите ви кота на рушниках, які тільки дістали з сушарки? Навряд чи — швидше за все пухнастик приляже у ванній прямо на кахельній плитці. Крім того, у спекотні дні кіт частіше вмивається, облизує себе з голови до п’ят. Слина випаровується, організм природним чином охолоджується.

Отже, коти і ковдри. Ковдри — це м’якість, тепло, комфорт і затишок. А ще в ковдру можна заритися, а це вже безпека. До речі, саме тому коти обожнюють картонні коробки — вони дають “те саме” почуття захищеності з усіх боків, а також зберігають тепло.

Але ми не даремно вище розбирали різні практичні ситуації. Кожен кіт регулює тепло (зберігає його або віддає) по-своєму, залежно від особистих потреб. Так що деяким котам у ковдрах може бути занадто жарко. Або просто не подобається його текстура (матеріал). Проведіть експеримент. Накрийте лежанку не м’якою ковдрою, а простирадлом або навіть постеліть газету. Просто подивіться, що станеться. Часто буває так, що кіт діє і залежно від температури (в кімнаті або свого тіла), і залежно від настрою.

Інший спосіб — запропонувати інакшу ковдру. Важку ватяну або вовняну ковдру замініть на більш легку, наприклад, з мікрофібри. Ще один важливий момент, про який ми побіжно згадали вище — запах. Інтерес для вихованців представляють давно не прані і, відповідно, наскрізь просочені знайомими запахами ковдри. Коли ковдру часто стирається, воно, зазвичай, втрачає привабливість.

Ще одна вагома причина — теж, як не дивно, любов до комфорту. Коли кіт розташовується на підлозі, він спокійно приймає будь-яку потрібну позу, витягується, перевалюється і т.д. Ковдра ж, як не крути, сковує рухи, обмежує свободу. Якщо гарненько придивитися, часто пухнастики вибирають не ліжка і ковдри, а приліжкові тумбочки. Два плюси: близькість господарів і оточення знайомих запахів. А також майже повна свобода дій.

Тепер черговий експеримент. Візьміть простору коробку, а всередину покладіть м’яку ковдру. За всіма законами жанру коробку мусить відвідати кіт, згорнутися там калачиком і заснути. Але цього не відбувається. Чому? Не подобається ковдра? Не факт. У кожного кота, як ми вже говорили, власне уявлення про комфорт. Можливо, коробку з ковдрою треба розташувати на узвишші. Або поставити біля вікна. Як варіант, перемістити у спальню. Або в найбільш тихе і відокремлене місце. Нічого не працює — тоді спробувати забрати ковдру з коробки. Тоді справа напевно саме в ній.

Ось такі коти індивідуали і вибагливі. А як ставиться до ковдр ваш пухнастий улюбленець?

Джерело



Переглядів: 303