Речі, які не варто забороняти дитині, якщо не хочете позбавити її щасливого дитинства

Суспільство

Будьте мудрими і люблячими батьками!

Будь-які заборони гарні в міру, оскільки позбавляють дитину свободи самовираження, можливості зрозуміти себе, спробувати свої сили в навколишньому світі. А це важлива умова повноцінного розвитку, без якого дитина виростає нещасним, безініціативним і нежиттєздатним овочем. Сумніваєтеся у своїх методах виховання? Що точно не варто забороняти дитині? Пропонуємо перевірити себе.

10 речей, які не варто забороняти дитині, якщо не хочете позбавити її щасливого дитинства.

Сидіти в інтернеті

Зрозуміти можна — хочеться, щоб дитина гралася на вулиці, читала розумні книги, ходила на розвиваючі гуртки. Але інтернет цьому не перешкода! Навпаки, там багато корисної інформації, яку складно відшукати в бібліотеках, це широка площадка для спілкування з іншими дітьми, самовираження і навчання. У тому ж YouTube ви знайдете масу відеоуроків на будь-який смак: здоров’я, хендмейд, кулінарія, вивчення мов, мода, культура, мистецтво. Не мисліть стереотипами. В крайньому разі можна обмежити час в Мережі, але не забороняти дитині таке проведення часу зовсім.

Багато фантазувати

Не варто боятися того, що ви не в силах контролювати. Якщо дитині подобається створювати вигадані світи, уявних друзів, розігрувати якісь сценарії в голові — це навіть добре, оскільки допомагає її пережити труднощі реального світу, знайти нестандартний підхід до вирішення проблем, подолати свою сором’язливість. Повірте, вона чудово усвідомлює, де реальність, а де вигадка. Не позбавляйте її цієї гри, краще допоможіть направити багату фантазію у творче русло.

Спати з нічником

90% дітей бояться темряви, це нормальне явище — позначається вплив фільмів жахів, різні страшилки, відчуття невідомості. Постарайтеся поставитися до її переживань з повагою, не будьте безсердечними. Допоможіть розібратися з кошмарами, нагадайте, що ви поруч і захистіть дитину від усіх вигаданих монстрів. Також можна купити іграшку-талісман або красивий нічник. Ігноруючи страхи, ви тільки підсилите їх, спровокуєте появу безсоння та проблеми зі здоров’ям.

Псувати свої іграшки

Деколи через дитяче прагнення все розібрати і поламати проявляється банальна тяга до пізнання навколишнього світу. Не варто сварити дитину, забороняючи її псувати свої іграшки. Ви самі їх її подарували, вони тепер не ваші, нехай вчиться брати на себе відповідальність за збереження речей. Зламала? Не біжіть купувати заміну, дайте дитині усвідомити наслідки своїх дій, наступного разу вона добре подумає. Зрозуміло, це не стосується чужих речей, які вона зіпсувала. Тут заборони і покарання цілком доречні.

Досліджувати навколишній світ

Хоче висіти на турніках? Будь ласка. Виявила бажання допомогти з ремонтом? Відмінно. Просить відвезти її на секцію боксу? Без проблем. Навіть якщо заняття здається потенційно небезпечним, навіть якщо активність і самостійність дитини загрожує розбитими колінами і соплями, дитина має вивчати навколишній світ, випробувати власні сили на міцність. В іншому разі вона виросте аморфною і байдужою до всього колодою, яка не знає, чого хоче. Не прагніть її убезпечити, заохочуйте активність і незалежність. Тільки тоді вона знайде упевненість в собі і залишиться відкритою для нового досвіду.

Боротися з несправедливістю

Якщо вашу дитину хтось образив, а вона дала здачі — не лайте її за це. Якщо хтось із дорослих знехтував своєю обіцянкою, а дитина приперла його до стінки — тільки похваліть. У сучасному світі потрібно вміти давати відсіч, не пасивно миритися з несправедливістю, але відстоювати себе, свої бажання, сміливо йти на конфлікт. Можете навчити дитину діяти дипломатичними шляхами, вирішувати проблеми словами, а не кулаками. Але точно не забороняйте її відстоювати себе і свої межі. Інакше виростите грушу для биття, якою всі будуть користуватися.

Цікавитися загробною тематикою

Якщо дитина почала атакувати вас питаннями про життя і смерть, дивно одягатися, малювати скелети і хрести — швидше за все, вона намагається усвідомити, що відбувається з людиною, коли та помирає. Не зліться на неї, але чесно відповідайте на питання, пояснюйте, що люди хворіють і вмирають, чому це відбувається? Вона повинна зрозуміти і прийняти той факт, що всі ми смертні, що батьки не зможуть жити вічно, і це нормальний хід речей. Рано чи пізно криза мине, а поки що вона повинна навчитися справлятися з втратами.

Займатися хлопчачими / дівчачими захопленнями

Син пішов на танці, полюбив вишивати хрестиком або почав дружити з одними дівчатами? А може, дочка поводиться як хлопчисько, лазить по деревах, б’ється, мріє опанувати чоловічою професією? Не варто робити з цього драму, постійно смикати дитину, критикувати, вказувати, як жити. Вчіться її підтримувати, приймайте її характер, допомагайте знайти себе. Чим більше ви будете тиснути і переробляти, тим сильніше нашкодите сформованій самооцінці. Пам’ятайте, ваша дитина має право бути іншою.

Дивитися дурні сучасні мультфільми

Вас може не влаштовувати малювання, пропаговані цінності мультфільму або характери персонажів, але це не означає, що треба взагалі заборонити дитині дивитися все сучасне. Найкраще, що можна зробити — сидіти поруч і разом аналізувати те, що відбувається на екрані, хто хороший і поганий персонаж, чому вони роблять такі вчинки? Заборона на сучасну культуру (навіть із кращих міркувань) може зробити вашу дитину ізгоєм в соціумі, вона буде відрізнятися від інших, категорично ставитися до чужих поглядів і інтересів. А діти жорстокі до тих, хто від них відрізняється.

Самостійно вирішувати свої проблеми

Ми не закликаємо батьків ігнорувати потреби дітей, відмовляти їм в увазі і турботі. Швидше, говоримо про те, як важливо не переборщити з любов’ю, прагнучи догодити найдрібніші забаганки дитини. Вона сама в змозі себе розважити, вирішити якісь конфлікти з друзями, підійти і взяти потрібну їй іграшку. Не перетворюйтеся в курку-квочку, не беріть все на себе, просто будьте поруч і підказуйте напрямок. Інакше виростите несамостійного егоїста.

Тепер ви знаєте, що точно не варто забороняти дитині. Проаналізуйте свої методи виховання. Будьте мудрими і люблячими батьками!

Джерело



Переглядів: 261