Прикарпатський письменник створив ютуб-канал про українську літературу
Письменник Степан ПРОЦЮК створив Ютуб-канал про українську літературу.
Про це пише Галичина.
Це перший канал українського письменника про письменників і письменництво. У своїх блогах він піднімає важливі і непересічні теми та розкриває чимало цікавих фактів з життя відомих українських письменників під несподіваним ракурсом. За словами автора відеоблогу, його основна мета популяризувати українську літературу і зацікавити нею якомога більшу аудиторію. Своєю чергою, віддані підписники каналу характеризують його відео, як іронічні, харизматичні, емоційні, серйозні, нестандартні і найголовніше – без штампів шкільної програми.
Степан Процюк наголошує: створити Ютуб-канал його спонукало те, що в українському віртуальному просторі – дуже мало експресивних, які би зачіпали людські душі, відео від письменника, що водночас фахово знає українську літературу. «Розумів усі ризики, які з цим пов’язані, – коментує він. – Ні державної, ні грантової підтримки свого Ютуб-каналу, присвяченого виключно українській літературі, поки-що не маю. Значною мірою займаюся літературним волонтерством. Чому? Щоб тим, чим можу, прислужитися розвиткові української культури. Знаєте, який невисокий інтерес до української літератури серед широкого загалу. Але число підписників мого каналу поволі, але неухильно росте. Отже, такі відео потрібні людям. Маю кілька десятків підписників, що просто закохані у ці відео».
За два місяці ведення Ютуб-каналу, на нього підписалося понад 500 підписників. Загалом, користувачам всесвітньої мережі доступно 20 відео, переглянувши які, можна легко і швидко збагатити свій світ новими знаннями про українську літературу. «Чи можлива письменницька дружба?», «Павло Тичина: ганьба і слава», «Письменник про письменників: українська література очима Степана Процюка», «Олександр Олесь: поміж славою і забуттям» – це найпопулярніші відеоблоги, котрі набрали найбільше переглядів.
«Теми обираю ті, що вважаю актуальними на цей момент, – розповідає автор каналу. – Всі вірші читаю напам’ять, коли йдеться про поезію. У мене в запасі ще тисячі різних актуальних тем і проблем української літератури, а фактично української душі. Канал розрахований на будь-якого глядача, який любить українське слово. Вікових обмежень немає. Розповіді доступні кожній людині, яка хоча би час до часу читає книжки».
Переглядів: 301