Прикарпатські ветерани АТО висловили позицію щодо подій у Мінську

Суспільство

З офіційною заявою до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа та народних депутатів виступили учасники Міської асоціації учасників АТО. У ній депутатів закликають якнайшвидше скликати позачергову сесію Івано-Франківської міської та обласної ради, щоб ті висловили свою державницьку позицію щодо цієї ситуації.


Зокрема, у ній вимагають негайно ініціювати створення тимчасової слідчої комісії з розслідування здійснення акту державної зради офіційними особи України. Прикарпатські атовці хочуть, щоб усі учасники і розробники документа були заарештовані і притягнуті до відповідальності, повідомляє Суспільне.

“Ми, ветерани війни, трактуємо дії тристоронньої контактної групи у Мінську, як державну зраду. Ми готові без вагань в чергове стати на захист інтересів народу України!”, – зазначають у повідомленні.

До слова, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вирішив скликати позачергову сесію міської ради на вимогу депутатів з різних фракцій. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, Руслан Марцінків вважає, що підписання домовленостей у Мінську суперечить законодавству України і може вважатися державною зрадою. Сесія має відбутися у понеділок.

“Голова офісу президента підтвердив, що у Мінську підписано домовленості, в яких ОРДЛО будуть окремими визнаними територіями! А Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ! Росія не бере на себе жодних зобов’язань щодо виконання домовленого, вона присутня в статусі лише такого собі спостерігача. Це означає що будуть зняті усі санкції! Таким чином, зовнішню воєнну агресію з боку Росії проти України як протокольно, так процедурно буде зведено до “внутрішнього конфлікту в Україні”, а РФ є лише спостерігачем, як ФРН, Франція та ОБСЄ”, – йдеться у повідомленні.

Напередодні ЗМІ повідомили, що Тристороння контактна группа у Мінську підписала домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія у статусі гаранта-спостерігача виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що, за домовленостями, на цих пунктах може будуватися “розведення сил і засобів”, але вони не надають прав і визнання представникам ОРДЛО.

Що відомо

  • 11 березня сторони Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі на засіданні в Мінську домовилися про представлення остаточно узгоджених списків осіб для взаємного звільнення.
  • 23 грудня 2019 року ТКГ домовилась про обмін утримуваними особами до кінця року. 29 грудня в Майорську на Донеччині в рамках обміну Україна повернула 76 військових та цивільних людей.
  • Натомість бойовикам було передано 127 державних зрадників, убивць, терористів, а також підозрюваних у розстрілах на Майдані п’ятьох екберкутівців.
  • У грудні президенти Туреччини і Росії Реджеп Таїп Ердоган і Володимир Путін у телефонній розмові обговорили питання кримських татар, незаконно утримуваних Кремлем в окупованому Криму та на території РФ.
  • Президент Володимир Зеленський 5 березня в інтерв’ю турецькому телеканалу повідомив, що українська сторона в Мінську передала список із понад 200 прізвищ для майбутнього взаємного звільнення утримуваних. Причому, за його словами, деякі люди, яких Україна хоче обміняти, могли вже померти.
  • Крім того, сказав президент, з Росією обговорюється питання прав кримських татар, які перебувають на території окупованого Криму.
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що список, який підготувала українська сторона до найближчого обміну, містить прізвища 86 кримських татар.
  • Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що включені до списку для ймовірного обміну утримуваними особами кримські татари можуть відмовитися брати в ньому участь, якщо дізнаються, що їх обмінюють “на бандитів”.


Переглядів: 264