Прикарпатцям презентувати фільм на реальних подіях режисера Михайла Ухмана «Шлях поколінь»
Заступник голови з питань цифрового розвитку цифрових трансформацій і цифровізації облдержадміністрації Богдан Футерко взяв участь у перегляді художньо-документального фільму на реальних подіях режисера Михайла Ухмана «Шлях поколінь», який презентували до Дня Гідності та Свободи у кінотеатрі Люм’єр
Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію
Богдан Футерко привітав присутніх з Днем Гідності та Свободи: «Подія двох українських майданів підтвердила те, що українці є сильною, суверенною та незалежною нацією. Спершу під час Помаранчевої революції 2004 року, пізніше під час Революції Гідності 2013-2014 років. Україна відродилась, як європейська незалежна держава. Держава гордих, вільних та відповідальних людей, які готові і здатні боронити свої громадянські свободи і боротися за цей вибір усіма доступними методами, навіть, віддаючи своє життя».
Управлінець подякував усім, хто брав участь у Помаранчевій революції, Революції Гідності, за сміливість, вибір та громадянську позицію, а також висловив вдячність тим, хто боронить українську державу під час російсько-української війни: військовим, волонтерам, лікарям, вчителям, працівникам культури, органів влади, місцевого самоврядування. За те, що злагоджено боронять Українську державу та наближають нашу Перемогу. Також Богдан Футерко побажав усім миру і щоб ніколи не згасала віра у щасливу Україну.
В основі сюжету – події, що відбувалися під час Другої світової війни на Волині, та події, які зараз відбуваються на Донбасі. Герої – реальні люди: колишня зв’язкова та боєць УПА, а також сучасні українські військовослужбовці. «Шлях поколінь» – це історія одного київського хлопця. Він живе своїм звичним життям, який не цікавиться проблеми країни. Проте все змінюється, коли у сні він зустрічає вояка УПА, який приходить з минулого століття…
Продюсер і співсценарист стрічки Михайло Ухман – кінематографіст, журналіст, учасник війни на Донбасі, відомий українському глядачеві також як один із творців фільму «Трохи нижче неба» – розповідає: пов’язати в новому кінотворі дві різні сторінки боротьби за незалежність України – його ідея. «Я вважав за потрібне показати цих живих людей». Все почалося із історії жінки, колишньої зв’язкової УПА, яка пройшла сталінські концтабори. Це – 93-річна Ганна Абрамчук із позивним «Зелена», розповідь якої зафільмувала знімальна група стрічки. У фільмі також є живе інтерв’ю із колишнім вояком УПА 97-річним Степаном Петрашем.
Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 423