Придбали небезпечну нехарчову продукцію – звертайтесь до Держпродспоживслужби
Безпечність нехарчової продукції має велике значення на здоров’я та життя людини. Дитячі іграшки, які викликають алергічну реакцію, чи несправна побутова техніка, через яку споживач може отримати електротравму. Все це приклади небезпечної продукції, які не повинні реалізовуватися на ринку.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано – Франківській області
В Україні встановлені правові та організаційні засади введення в обіг нехарчової продукції і забезпечення її безпечності. Це, зокрема закони України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та «Про загальну безпечність нехарчової продукції».
Державний ринковий нагляд за нехарчовою продукцією здійснюють декілька органів виконавчої влади, і зокрема Держпродспоживслужба (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1069-2016-%D0%BF#Text)
З березня цього року відновлено проведення позапланових заходів державного ринкового нагляду. Це означає, що Держпродспоживслужба може здійснювати перевірку характеристик продукції у розповсюджувачів та виробників такої продукції тільки на підставі звернень:
- споживачів (користувачів) відповідної продукції,
- органів виконавчої влади,
- виконавчих органів місцевих рад,
- правоохоронних органів,
- громадських організацій споживачів (об’єднань споживачів) та об’єднань суб’єктів господарювання.
Зазначаємо, що у звернені повинна міститися інформація про розповсюджувача або виробника продукції у якого було придбано (виявлено) продукцію, що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, та у разі отримання травмування від використання такої продукції підтвердження цього лікувально-профілактичним закладом.
Споживачі можуть надсилати звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за адресою: вул. Берегова, 24, м. Івано-Франківськ, або іншим способом:
- електронною поштою – ifdergprod@vetif.gov.ua,
- через веб-сайт управління – https://vetif.gov.ua/activity…/online-pruyomnaa.html.
Контактний телефон 0342-52-83-98.
Наголошують, що кожен споживач, який мав негативний досвід та отримав травми через користування небезпечної продукції, має право звернутися до Держпродспоживслужби та її територіальних органів щодо здійснення позапланової перевірки. Адже таким чином, зазначена продукція зможе не реалізовуватися на території України.
Перелік видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069.
Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 180