Простий спосіб очищення крана та аератора від нальоту і водного каменю
Вода більше не буде бризкати на всі боки.
Більшість сучасних змішувачів води обладнано аераторами. Всупереч копійчаній вартості, ці прості пристосування відіграють важливу роль для нашого комфорту. Але тільки до того моменту, поки їх не заб’є вапняний наліт. Тому регулярне очищення аератора змішувача так важливе. Як це зробити, ми розповімо в цій статті.
Очищення аератора змішувача
Аератор розсікає водний потік на безліч дрібних і насичує його бульбашками повітря. Такий струмінь стає об’ємним, злегка молочного кольору і не створює бризок, що залишають після себе розводів на плитці, умивальнику і хромованих поверхнях.
Спінена вода краще очищає і руки, і посуд. За рахунок насичення повітрям зменшується витрата води, а миття стає більш комфортним.
Крім цього, сіточка в аераторі відфільтровує великі частинки бруду та іржі, які частенько потрапляють у воду через жалюгідний стан наших водопровідних мереж. Якщо кран візуально виглядає чистим, але потік води нерівномірний або постійно змінюється його напрямок, значить, аератор пора чистити.
Як зняти аератор
Спробуйте відкрутити гайку аератора розвідним ключем проти годинникової стрілки. Губки ключа, щоб не пошкодити хромування, оберніть ізоляційною стрічкою. Зазвичай досить зробити хоча б півоберта, далі можна відкрутити і руками.
Але складність в тому, що від тривалого використання аератор часто прикипає до змішувача. В такому випадку не варто пороти гарячку. Адже надмірне зусилля може просто зламати аератор і його частина залишиться всередині гусака. Так і до заміни всього змішувача недалеко. А вартість хорошої сантехніки в наші часи, м’яко кажучи, чимала.
Якщо аератор не відкручується, зніміть гусак цілком і замочіть на пів години в розчині оцту. Знадобиться 9% розчин оцту і вода в рівних пропорціях. Поступово оцет розчинить наліт, і після замочування насадки її можна буде легко відкрутити.
Якщо зняти гусак з якоїсь причини не виходить, наповніть сумішшю оцту і води поліетиленовий пакет. Потім окуніть в нього кран і закріпіть в такому положенні гумкою на годину. Після такої процедури гайка аератора повинна відкрутитися без проблем.
Є ще один спосіб. Наповніть розчином оцту, засобом від накипу або лимонною кислотою пробку від пластикової пляшки. Примотайте її малярським скотчем (не залишає слідів на поверхні) до змішувача на 1 годину. Потім промий аератор водою, і ви побачите, що наліт розчинився.
Чистимо аератор
Аератор складається з обичайки, корпусу, сітки (або нероз’ємного корпусу з сіткою) і гумової шайби. При цьому, всупереч розхожій думці, металева сітка нічим не краще пластикової. Навіть навпаки, вона швидше окислюється і “заростає” нальотом.
Отже — наливаємо у якусь ємність оцет і замучуємо в ньому деталі аератора (крім гумових) на пів години. Через цей час залишиться тільки промити все водою і поставити на місце.
Для швидкого очищення від’єднаного аератора покладіть його в невелику миску. Висипте в неї пару чайних ложок лимонної кислоти і залийте окропом. Вже через 5 хвилин почнуть виділятися бульбашки газу, а в воді з’являться шматочки нальоту, які відвалюються. Застряглі в сітці піщинки і маленькі шматочки іржі можна видалити голкою.
Як бачите, аератор нескладно очистити навіть без використання якихось дорогих засобів. Відкручуйте і прочищайте його хоча б раз на пів року. Тоді струмінь води з крана не буде створювати бризок, а мити руки або посуд буде зручніше і набагато приємніше.
Переглядів: 568