Проблеми, які виникають під час використання безсульфатних шампунів

Поради, Територія успіху

Безсульфатні шампуні мають свої особливості використання.

Сьогодні безсульфатні шампуні вважаються мало не головним трендом у догляді за волоссям. Засоби позиціонуються як якась чарівна паличка для усіх типів волосся. Однак у мережі ви легко знайдете безліч відгуків про подібні продукти, що лякють. Та й взагалі: чи настільки погані сульфати і піна, яку вони утворюють? Давайте розберемося!

Що таке сульфати

Сульфатами називають поверхнево-активні речовини (ПАР), основне призначення яких — створювати густу і об’ємну піну, а також ефективно очищати волосся і шкіру голови від забруднень. Саме ці компоненти відмінно змивають не лише звичайні забруднення і надлишки шкірного сала, але й силікони, яких настільки багато у засобах для укладання і незмивних засобах, а також залишки стайлінгу і з самих пасом, і зі шкіри голови.

Чому сульфати стали сучасною страшилкою

Однак в цілому ж вони цілком безпечні і не несуть шкоди здоров’ю. Єдине “але”: якщо ви володієте підвищеною чутливістю, схильністю до алергії або ж ваше волосся занадто сильно пошкоджене (неграмотне фарбування, постійне знебарвлення, хімічна завивка або випрямлення, нехтування термозахистом під час гарячого укладання), то на сульфати реакція може бути більш вираженою. Але тут справа саме у занадто сильному очищенні: у такий спосіб ви змиваєте природну гідроліпідну мантію з волосся.

Також існують чутки, які говорять про те, що шампуні з сульфатами швидше вимивають фарбу з пасом, але насправді це залежить від формули певного засобу.

Що можна сказати про безсульфатні шампуні

У безсульфатних шампунях задля миючої речовини використовуються більш м’які ПАР. З одного боку, вони не висушують ані пасма, ані шкіру. А з іншого… Ось тут і з’являються питання! І страшилки, але вже з іншого боку б’юті-барикад.

Розберемо по пунктах.

“У мене з’явилася лупа!”

Насправді ніяка це не лупа, а звичайнісіньке лущення. Річ у тім, що м’яка формула не завжди може впоратися з залишками стайлінгу, і на шкірі голови утворюється “листковий пиріг” із засобів для укладання, шкірного сала і відмерлих лусочок епідермісу. Бррр!

Але цієї неприємності можна уникнути двома способами: по-перше, не забувайте про скраби і пілінги для шкіри голови. По-друге, раз на тиждень або півтора все ж таки використовуйте сульфатний шампунь для глибокого очищення. Головне, щоб у складі не було силіконів. Ні-ні, в них немає нічого страшного, просто безсульфатні засоби їх не змиють, і волосся виглядатиме млявим та не матиме помітного об’єму.

“Волосся жирніє!”

Делікатні ПАР просто не в змозі змити надлишки шкірного сала, і воно накопичується на пасмах. Якщо ваше волосся схильне до жирності, не прибирайте шампунь з сульфатами зі своєї ванної! Чергуйте засоби.

“Не волосся, а клоччя!”

І знову справа у м’якому очищенні і відсутності — та-дам! — силікону. Саме силікони відповідають за настільки нами улюблений дзеркальний блиск. Просто підберіть м’який бальзам або кондиціонер, і ваше волосся виглядатиме краще.

“Кінчики січуться!”

Тут ми не можемо заперечувати. У безсульфатних засобах немає (так-так, ви вже зрозуміли) силіконів, які дають ефект “запаювання”. А ще й компонентів, які ефективно уповільнюють старішання волосся і його розщеплення, там теж немає. Для підвищення еластичності використовуйте шампуні і кондиціонери з маркуванням “зволоження”, це не буде зайвим у жодній ситуації.

“Дорого!”

Так, безсульфатні шампуні відчутно дорожчі, та й витрата в них більша. Це варто враховувати!

Насправді чутки про безсульфатні шампуні йдуть від сліпої віри у їх всемогутність. Через це дівчата й зіштовхуються з розчаруванням і знову повертаються до звичайних шампунів. Але фактично ані сульфатні, ані безсульфатні засоби не шкодять пасмам. Головне — правильно їх застосовувати і чергувати за необхідності. Тоді ваше волосся буде гарним і здоровим!

Джерело



Переглядів: 242