Про допоміжні репродуктивні технології йшлося на брифінгу в Івано-Франківській ОДА
У медійному центрі обласної державної адміністрації відбувся пресбрифінг директорки Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Олександри Бойчук щодо допоміжних репродуктивних технологій та лікування безпліддя у Програмі медичних гарантій.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА
Олександра Бойчук розповіла, що у 2024 році Програма медичних гарантій сфокусована на відновленні здоров’я та людського потенціалу. Тому додано новий пакет — «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)».
За даними ВООЗ, приблизно 1 з 6 жінок у світі страждає від безпліддя. Досить високі шанси стати батьками дає лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ, або запліднення іn vitro). Але лікування безпліддя за допомогою ДРТ є дорогим. Через це для багатьох людей послуги з відновлення репродуктивного здоров’я є майже недоступними.
Враховуючи поточну ситуацію в Україні та для того, щоб збільшити шанси українців на омріяне батьківство, НСЗУ з 2024 року впроваджує новий пакет “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)”. Це означає кращий доступ до послуг з відновлення репродуктивного здоров’я, адже оплата таких послуг буде відбуватися за державні кошти, в рамках Програми медичних гарантій.
Таке рішення за попередніми прогнозами дає можливість народитися більше ніж 10 тис. маленьким українцям щороку.
Як скористатися послугами з лікування безпліддя у рамках Програми медичних гарантій?
- У рамках кожного із пакетів Програми медичних гарантій передбачені певні правила доступу до безоплатних послуг, не виключення й пакет із лікування безпліддя.
Тож точками входу є:
- – електронне направлення від медичного закладу, де створено спеціальний мультидисциплірнарний консиліум, який скеровує повнолітніх на лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій за Програмою медичних гарантій;
- – встановлений діагноз “Жіноче безпліддя”, “Чоловіче безпліддя”;
- – вік пацієнтки на момент початку циклу не більше 40 років; – звернення для лікування безпліддя в той медичний заклад, який надає ці послуги за договором із НСЗУ (побачити ці медичні заклади незабаром можна буде на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”).
Лікування можливо як амбулаторно, так і на умовах денного чи звичайного стаціонару — залежно від призначень лікаря. Медичний заклад гарантує конфіденційність лікування.
Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 224