Woman with gun for self defense protecting herself from thief

Право на самозахист матимуть не всі? Репортаж

Суспільство

Україна — єдина в Європі без закону про обіг зброї. Ця прогалина сформувала потужний “чорний ринок”. За різними даними, до початку повномасштабної війни українці мали до 5 млн одиниць зброї. А після початку повномасштабної війни ця кількість могла зрости в рази.

Законопроект про легалізацію зброї 2024: що пропонують нардепи

 

Нині з’явилася нова редакція законопроекту про право на цивільну вогнепальну зброю. Українці на початку війни оборонялися, чим мали. Житель Харкова Микола Ковальов каже, його врятував карабін, але додає, коли ухвалять закон про зброю — має бути можливість для самозахисту.

Поки, відповідно до законопроекту, людям, що мають цивільну зброю, аби поїхати з нею в інший регіон, потрібно буде повідомляти поліцію.

Також є норма про перевірки власників зброї. У випадку ухвалення законопроекту, власників зброї перевірятимуть раз на три роки чи будь-коли за рішенням суду. Люди бояться свавілля правоохоронців.

Та найбільша інтрига законопроекту — короткоствольна зброя. Майже 60% українців у Дії проголосували “за” можливість купівлі та носіння такої зброї. Депутатів це не переконало.

Нам просто відмовляють у нашому конституційному праві на самозахист, — каже голова асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

Дозвіл на бойовий пістолет передбачили з жорсткими вимогами — не можна носити з собою, зберігати потрібно вдома у сейфі, придбати зможуть люди 30+, людина повинна мати п’ятирічний досвід володіння іншою зброєю. Норма має запрацювати за п’ять років після скасування воєнного стану.

МВС дотримується думки, що в час війни легалізація бойових пістолетів небезпечна. Рішення аргументують злочинами, що можуть скоюватися, та поствоєнним синдромом. Власники зброї натомість кажуть: легалізація зменшила б кількість злочинів, бо люди мали б чим захиститись. А обмеження збільшуватимуть тіньовий ринок.

Джерело



Переглядів: 417