Популярні міфи про котів, які можуть негативно позначитися на ваших домашніх улюбленцях
За весь час існування поруч із людиною коти встигли породити безліч міфів про своє життя.
Деякі з них досить нешкідливі і стають предметом численних жартів, наприклад міфи про те, що кішки вважають людей своїми рабами, а на Землю їх відправили інопланетяни.
Але є такі легенди про кішок, впевненість у правдивості яких може негативно відбитися на здоров’ї та гарному самопочуттю вашого домашнього улюбленця.
Міф 1. Кішкам не страшні падіння з висоти
Через цей міф багато господарів безтурботно ставляться до того, що їх улюбленці вільно розгулюють поруч з відкритими вікнами на великій висоті. Адже вони впевнені, що, навіть якщо кішка впаде вниз, вона просто приземлиться на всі лапи, поправить пухнасту шевелюру і повернеться додому.
Деякі хвостаті щасливчики дійсно відбувалися при падінні з висоти легким переляком, але це всього лише рідкісні винятки. Частіше котячі польоти з вікон закінчуються для них важкими травмами і прогулянками у світ інший, без подальшого повернення до другого, п’ятого чи дев’ятого життя.
Міф 2. Вони мстять або роблять щось на зло
В очах людей кішки часто стають злісними і мстивими створіннями після того, як поставлять мітку на улюблене хазяйське взуття, залишать «сюрприз» на порозі або подряпають новий диван. Людині одразу здається, що свавільна кішка робить все це на зло.
Але насправді це не так. У кішок, як і у собак, немає і найменшого уявлення про те, що це за штука така — помста, в них є інстинкти і закріплена досвідом поведінку. Якщо ваша пухнаста улюблениця почала ходити повз лотка, це може бути сигналом про те, що у неї є якісь проблеми: їй важко ходити в туалет, їй не подобається наповнювач або його відсутність, лоток стоїть в незручному місці і т. д.
Замість того, щоб списувати все на шкідливий характер вашого вихованця, постарайтеся знайти причину. Якщо не виходить зробити це самостійно, зверніться до спеціаліста.
Міф 3. Можуть їсти те ж, що і господарі
Не вся людська їжа безпечна для наших вихованців. Якщо ви не хочете годувати тварину промисловими сухими або вологими кормами, її можна перевести на так звану натуралку, але для цього варто врахувати всі потреби вашого вихованця в калоріях, білках, жирах, вуглеводах і мікроелементах — щоб нова дієта не позначилася негативно на здоров’ї домашнього улюбленця.
Міф 4. Гуляють самі по собі
Цей міф у багатьох вселяє впевненість в тому, що кішка не потребує уваги, виховання або ігор. Вона сама вирішує, коли і що їй потрібно зробити. Безумовно, не кожна кішка прийде в захват від ваших частих обнімашок, однак це не означає, що про неї можна просто забути, дозволивши їй робити все, що заманеться.
Подібний підхід часто призводить до небажаної котячої поведінки: агресії, нічних стрибків, постійного жебракування, прогулянкам по обідньому столу, роздертими шпалерами і т. д. Здоров’я кота все це, можливо, ніяк не зіпсує, але точно зіпсує ваші нерви.
Міф 5. Кішка обов’язково повинна народити перед стерилізацією
«Ось коли народить» — іноді цей нехитрий принцип поширюється навіть на кішок. У деяких людей просто серце розривається при думці про те, що їх улюблена кішечка ніколи не зможе пізнати радість материнства. Але це всього лише перенесення своїх емоцій на тварину.
Наші вихованці не потребують того, щоб завести спадкоємця, присвятити йому свої найкращі роки та забезпечити себе порцією віскаса в старості. Тому можете сміливо стерилізувати свою кішку, яка ніколи не вагітніла. Для її здоров’я і самопочуття так буде навіть краще. Головне, довірте цю процедуру надійному лікарю.
Міф 6. Домашню кішку не потрібно прищеплювати
Той факт, що ваша кішка ніколи не покидає квартиру, не означає, що вона не може захворіти і їй не потрібно робити обов’язкові щеплення. Інфекції, які може підхопити ваша домашня улюблениця, часто приносимо з вулиці ми самі або інші вихованці, які бувають поза домом, наприклад собаки.
Переглядів: 337