Понад 7 тис. мешканців Калуської громади отримали безоплатно ліки за Програмою ваучерів на медикаменти від благодійників

Суспільство

Понад 7 тис. мешканців вже отримали безоплатно ліки за Програмою ваучерів на медикаменти від благодійників, яка завершується 20 березня


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.


Керівник установи зазначив, що співпраця із БФ «ПРЕМ’ЄР УРЖАНС ІНТЕРНАСЬОНАЛЬ» розпочалася рік назад, у березні 2024 року.
Випадково чи не випадково її представники зайшли в заклад. Спочатку співпраця стосувалася медикаментозного забезпечення. Пізніше розпочалася участь у програмах. Насамперед, надійшла вагома допомога оргтехнікою та меблями – 15 наборів укомплектованої комп’ютерної техніки разом з принтерами і п’ять наборів меблів. Отриманою благодійною допомогою зараз користуються лікарі поліклініки, дитячого відділення, амбулаторії. (Загалом в поліклініці зараз більше 260 комп’ютерів. Кількість працівників закладі – 440, з них – 162 – лікарі – високий відсоток лікарського складу дає можливість ефективніше працювати з НЗСУ).
Наступна програма від благодійників – часткове відшкодування пально-мастильних матеріалів для спецтранспорту. Вона діяла до серпня 2024 року. Участь в програмі дало змогу майже повністю покривали потребу в пальному для санітарних машин. Фактично, установа доплачувала незначну суму, щоб покрити всі витрати.
12 вересня 2024 року КНП “Калуський міський центру первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради” та БФ «ПРЕМ’ЄР УРЖАНС ІНТЕРНАСЬОНАЛЬ» розпочали спільно нову Програму ваучерів для медикаментів (вона діє лише в Калуші та Трускавці).


Масштабний проєкт передбачав витрати на медикаменти від благодійників на суму 12,6 млн грн. Проте, через півтора місяця її реалізації почали надходити скарги від мешканців на гарячі лінії, МОЗ і його тимчасово призупинили (тут програла громада, в цей час могли скористатися ваучером ще більша кількість жителів громади, – акцентує Михайло Богданович). Звернення надходили з різних питань: нарікали на відсутність необхідних ліків, на владу, на лікарів та ін.
У поліклініці за Програмою напрацювали механізм, за яким пацієнт міг отримати ліки на визначену суму – 1500 грн.
«Для ваучерів залучили кошти благодійників з інших країн і за це велика вдячність. Я і колектив вдячні за те, що цей благодійний фонд до нас зайшов, за те, що благодійники роблять, адже це дуже вагомо для громади, мешканців», – говорить Михайло Гаврилишин.
Працювала електронна черга. Найперше допомагали людям, дітям, у яких були гострі стани. Скористатися ваучером мали можливість пенсіонери віком, спочатку було 60+, потім ввели зміни – 70+, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені, діти до 14 років і вагітні.


Заклад займався безпосередньо роботою з пацієнтом зазначеної категорії, який для отримання ваучера повинен був звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію. Там обирав із запропонованого благодійниками переліку медикаменти. Лікар заповнював відповідну форму, з якою людина зверталася до адміністраторок Тетяни Непорадної та Вікторії Кацедан.


Медикині вводять всі дані пацієнта в електронну систему і відправляють у львівський офіс благодійної компанії, а звідти, відповідно, надходить інформація на аптеки, які долучені до проєкту (таких дві в Калуші). Аптеки визначали теж благодійники.
Зараз вдень адміністраторки оформляють до 125 ваучерів. Раніше розпочинали від 40. Кількість визначали, щоб аптеки теж могли опрацювати. Наразі охочих збільшилося, оскільки Програма завершується орієнтовно до 20 березня.


Всього з 12 вересня по 28 лютого було прийнято за Програмою 7 136 осіб. Сума, на яку надано медикаменти – 9 920 200 грн.


Переглядів: 246