Понад 50 освітян сьогодні навчаються організації міжнародних проєктів

Суспільство

На базі двох закладів освіти Калуської громади – Калуський ліцей №2 та Калуський ліцей N5 20 серпня розпочався тренінг за участю Амбасадорів Програми eTWINNING «Інструменти та можливості Програми ЄС Еразмус+ для шкіл: eТwinning. Молодіжні обміни. Партнерство для шкіл та співпраця з університетами».


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду 


Організаторами заходу є Національний офіс підтримки eTwinning – Україна та Національний Еразмус+ офіс в Україні.


Присутня на тренінгу заступниця міського голови Надія Гуш подякувала організаторам заходу за можливість учителям підвищити свій професійний рівень та долучитися до міжнародних проєктів. А також керівництву закладів освіти, на базі яких проходить тренінг – Наталії Овсеєнко та Мирославу Кусеню.


Депутатка міської ради Оксана Савчук відзначила роботу Калуського центру професійного розвитку педагогічних працівників , який очолює Наталія Пукіш, за ефективну роботу, яку здійснюють його працівники, які також долучилися до організації заходу.


Вчителька англійської мови Калуського ліцею №2 Ольга Мельник, яка очолює освітянську спільноту вчителів іноземної мови ЗЗСО Калуської громади, є активним учасником Програми впродовж кількох років та ініціатором заходу.


 “Ідея запросити тренерів проєкту до Калуша виникла в мене тому, що вважаю педагогів нашого міста та громади одними із найпрогресивніших та готовими постійно вдосконалюватись. В процесі пошуку амбасадорів все вже переросло в синергію ліцеїв №2 та №5. Адже Любов Малярчук, вчителька Калуського ліцею №5, є амбасадором Програми. З нею ми маємо спільну мрію – залучити максимально до Програми вчителів міста та громади щоб разом реалізовувати проєкти. Це можливість спілкування з колегами з різних країн Європи, обмін досвідом, отримання подарунків та подорожі для дітей. Наступне навчання вже відбудеться в м. Києві. У зазначеній Програмі участь можуть брати вчителі різних навчальних предметів, які знають іноземну мову на певному рівні, вчителі іноземних мов. Вони зможуть разом робити проєкти з різних тем, екологія, наприклад”, – розповідає педагогиня.

Для того, щоб взяти участь у тренінгу, учителі проходили конкурсний відбір. Необхідно було не тільки подати заявку та зареєструватися, а й направити мотиваційний лист. І все ж з 40 прогнозованих учасників заходу, до навчання запросили 55.


Під час проведення двох сесій педагоги знайомитимуться з міжнародними проєктами як інструментами і можливостями для розвитку шкіл Програма ЄС Еразмус+: eTwinning, з організацією молодіжних обмін, партнерства для шкіл, співпраці з університетами. А також вивчатимуть вимоги, етапи, кращі практики.


Тренінг для калуських освітян проводять: координаторка Національного офісу підтримки Програми eTwinning Калашнікова Світлана, докторка педагогічних наук, професорка, радниця при дирекції Інституту вищої освіти НАПН України, членкиня Національної команди експертів з реформування вищої освіти України, Любов Щітка, експертка з освіти, вчителька зарубіжної літератури школи І-ІІІ ступеня № 175 імені Валерія Марченка Шевченківського району м. Києва (досвід роботи у Міністерстві освіти і науки України з міжнародної співпраці, Олена Литовченко, менеджерка з організації заходів (досвід роботи у міжнародних освітніх проєктах Британської Ради в Україні, Програми Еразмус+ та ін.).


А також амбасадори Програми в Україні: Тетяна Гринкевич, вчителька англійської мови Самбірського ліцею “Престиж”, та Таїса Хриплива, керівниця гуртка, вчителька англійської мови Роменсьої загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Сумської області, Лисичанський ліцей № 8 Сєвєродонецького району Луганської області.


Після завершення тренінгу, який триватиме упродовж дня, його учасники отримають сертифікати.


Програма eTwinning започаткована Європейською Комісією у 2005 році як майданчик для спільноти освітян та розвитку співпраці у сфері освіти. До участі у Програмі eTwinning залучені школи, заклади дошкільної освіти, заклади професійної освіти та заклади вищої освіти, які здійснюють підготовку вчителів. Сьогодні eTwinning об’єднує освітян з 46 країн Європи і світу.


Реалізація ініціативи eTwinning в Україні сприяє інтеграції українських освітян (вчителів, викладачів, керівників закладів освіти, майбутніх учителів (студентів педагогічних університетів і коледжів), політиків і державних службовців, відповідальних за освітню політику, та закладів освіти до Європейського освітнього простору (European Educational Area) та європейської спільноти освітян. На початку 2024 року в Україні поновив свою роботу Національний офіс підтримки Програми eTwinning

(National Support Office – NSO).


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


 



Переглядів: 189