Помилки резюме які знижують шанси на отримання роботи

Територія успіху

Це допоможе вам виділитися в якості відповідного кандидата.

Спроба зробити гарне перше враження може бути складним завданням на конкурентному ринку праці, тому вам потрібно зробити так, щоб ваше резюме виділялося із загальної маси. Однак, як знають багато претендентів, це не так просто. Крім правильного форматування і структури, ви також можете допустити деякі помилки в резюме. Вони знизять шанси отримання роботи.

І пам’ятайте, ви є гідним співробітником. Вам просто потрібно ретельно скласти своє резюме і знайти творчі (і переконливі) способи пояснити всі нюанси.

Помилка № 1. Залишити велику кількість записів у трудовій без пояснення

Якщо у вас була велика кількість робіт за короткий проміжок часу, це не обов’язково погано, але може бентежити роботодавців, якщо не пояснити все правильно. Це пов’язано з тим, що рекрутери можуть припустити, що ви не в змозі зберегти роботу або що ви не дуже відповідальні і серйозні.

Вам слід пояснити причини, що лежать в основі частої зміни роботи; наприклад, це може бути стажування, контракт або сезонна робота. Потім ви повинні описати, чого ви досягли за час роботи на цих посадах. Це підвищить вашу реальну цінність і допоможе рекрутерам не звертати уваги на короткі проміжки вашої трудової діяльності.

Помилка № 2. Не обґрунтували прогалини в кар’єрі

Багато людей переживають періоди безробіття. Це може бути пов’язано з хворобою, звільненням, турботою про інших, поїздками або будь-яким рядом інших причин. Але хоча цілком зрозуміло, що у вас можуть бути прогалини у вашій трудовій історії, вони не повинні залишатися незрозумілими у вашому резюме.

Замість цього вам слід активно зайнятися цим питанням. Обов’язково поясніть, чому ви перебували без роботи, і використовуйте цей досвід, щоб продемонструвати бажані особисті якості.

Наприклад, якщо ви подорожували, ви все ще використовували важливі навички, такі як організація, спілкування, облік часу і т.д. Можливо, ви також оволоділи новими навичками, такими як нова мова або культурна обізнаність. Напишіть про цей досвід детально і доведіть, що вільний від роботи час поліпшив вас як особистість і кандидата.

Якщо ви залишилися без роботи через хворобу, вам нема чого соромитися. В цьому випадку слід показати, що тепер зі здоров’ям все в порядку і ви готові повернутися до роботи.

Помилка № 3. Не описувати наявний досвід

Якщо ви новачок у робочому світі, у вас може бути не так багато досвіду. У цій ситуації вам необхідно виділити ключові навички з інших аспектів вашого життя і продемонструвати, як вони застосовні до роботи, на яку ви претендуєте. Це можуть бути ваші хобі, додаткова освіта, волонтерська робота або будь-які особисті проєкти, над якими ви працювали. Обов’язково використовуйте навички, які роботодавець спеціально виклав в описі вакансії, оскільки це збільшить ваші шанси бути запрошеним на співбесіду.

Помилка № 4. Резюме занадто довге

Ваше резюме займає три сторінки і рясніє інформацією про вашу трудову діяльність, досягнення, хобі, інтереси і про кожен курс, який ви коли-небудь відвідували? Якщо це так, вам потрібно негайно скоротити його. Хоча може бути спокусливо включити багато інформації, щоб справити враження на рекрутерів, насправді ви можете знизити свої шанси на проходження співбесіди. Це пов’язано з тим, що у рекрутерів мало часу і вони навряд чи будуть переглядати три сторінки контенту, особливо якщо деякі з них не мають відношення до ролі і галузі, на яку ви претендуєте.

Тому зосередьтеся тільки на цільовій інформації і зробіть все можливе, щоб ваше резюме було на одній або двох сторінках. Видаліть всі посади, яким більше 10 років, і будь-яку іншу інформацію, яка застаріла.

Помилка № 5. Невміння ефективно продати себе

Коли ви змінюєте галузь, у вас може бути не так багато відповідного досвіду роботи. Це може ускладнити складання відмінного резюме, що демонструє вашу профпридатність. Однак якщо ви розумні, то все одно можете ефективно продати себе і привернути увагу рекрутера.

Один із способів зробити це — вказати в своєму особистому профілі, як змінилася ваша кар’єра, і показати, наскільки ви прихильні своїй новій галузі. Наприклад, ви могли б почати особистий проєкт, добровільну роботу або новий онлайн-курс, пов’язаний з вашою новою обраною областю, — все це допоможе вам виділитися в якості відповідного кандидата.

Джерело



Переглядів: 312