Помилки приготування яєчні, через які страждають у першу чергу її смакові якості

Кулінарні рецепти

6 правил, які дозволять приготувати ідеальну яєчню.

Здавалося б, що може бути простіше яєчні? Розбийте пару-трійку курячих яєць на гарячу сковороду і посмажте. Однак насправді все не так просто, як може здатися на перший погляд. А найголовніше полягає в тому, що абсолютна більшість людей готує цю тривіальну страву з порушенням абсолютно всіх правил через що страждають у першу чергу смакові якості головної «холостяцької» страви.

Їжа повинна бути не тільки ситною і смачною, але ще і красивою. Стосується, це в тому числі і такої простої на перший погляд штуковини, як яєчня. Більшість людей просто смажить одне або кілька яєць. Хоча в яєчню можна додавати найрізноманітніші інгредієнти включаючи ковбаси і м’ясо. Однак, в рамках виконання “програми мінімум” у кухаря повинні бути сіль і перець, вершкове масло, зелена цибуля.

Масло правильної системи

Більшість людей смажить яйця на рослинній олії. Поза всяким сумнівом, готувати яєчню можна і на ній. Однак, якщо використовувати вершкове масло, то страва вийде набагато смачніша. Само собою, не варто брати найдешевше або відверто сумнівне масло. Таке може стати причиною появи неприємного запаху.

Сила вогню

Готувати яєчню на великому вогні не можна. При такому підході просто згорить і википить все масло. У жодному разі не варто допускати кипіння масла. Тому готувати страву потрібно тільки на маленькому вогні. На цей режим плита переводиться відразу після того, як температура на поверхні сковороди досягне 150 градусів за Цельсієм.

Правильно б’ємо яйця

Правильна яєчня — це оката яєчня. Все інше — омлет або недороблений омлет. Тому яйця потрібно правильно розбивати і вивертати на гарячу сковороду. Зробити потрібно все так, щоб жовток не лопнув. Для цього потрібно розбивати і розламувати шкаралупу якомога ближче до гарячої поверхні.

Робота з білком

Цілком очевидно, що жовток і білок перебувають в різній консистенції. Більш того, різні шари білка насправді також бувають в різній консистенції відносно один одного. Одна частина продукту більш рідка, інша більш щільна, третя нагадує старе желе. Чому це важливо? Тому що білок при попаданні на сковороду прожарюється вкрай нерівномірно. Для того, щоб цього не відбувалося, необхідно робити в розлитому на сковороді білку маленькі прорізи за допомогою ножа.

Геть сіль

Яєчню потрібно солити в обов’язковому порядку. Правда, більшість людей робить це неправильно. У першу чергу потрібно підсолювати розігріте масло. Можна додати зовсім небагато солі на білок, проте не рекомендується сипати сіль на яєчний жовток. В іншому разі смак “окатої яєчні” змінюється не в кращу сторону, а ще на жовтку можуть з’явитися характерні каламутні білі плями.

Цибуля відправляється під кришку

В обов’язковому порядку в окату яєчню варто додавати зелену цибулю. Вона надає страві абсолютно чудовий смак і аромат, створює характерний контраст! Помилкою буде спроба обсмажити цибулю. Насправді досить додати зелень в останній момент, посипати нею білок яйця, накрити кришкою і залишити ще на кілька хвилин. Висока температура посприяє тому, що цибуля швидко передасть страві всі свої смакові якості.

Джерело



Переглядів: 510