Перші команди, яких потрібно навчити цуценя
Перші команди, яким варто навчити цуценя, формують початкові навички слухняності.
З першого дня перебування цуценя в будинку необхідно починати його дресирування. Цей процес потрібен не тільки для виховання, але і для встановлення контакту господаря і вихованця. Якщо дитина вчасно не засвоїть правила поведінки, з нього виросте недисциплінована і неслухняна собака. Перші команди, яким варто навчити цуценя, формують початкові навички слухняності.
«До мене!»
Підбігати до господаря на першу вимогу — перша і важлива навичка, яку повинне засвоїти щеня. Навчання цієї команди потрібно почати в домашніх умовах, а потім закріплювати на вулиці.
Для дресування знадобиться помічник. Він повинен тримати цуценя на руках або на повідку. Власник відходить на відстань, ляскає себе долонею по стегну і вимовляє команду «До мене!». В цей час помічник відпускає цуценя. Якщо вихованець не поспішає підбігати до господаря, потрібно присісти навпочіпки і наполегливо кликати його, повторюючи команду. Як тільки щеня підбіжить, його потрібно погладити і дати які-небудь ласощі.
«Місце!»
Виконання команди «Місце!» — основа дисциплінованої поведінки цуценя в приміщенні. Малюк не повинен засинати де попало або плутатися під ногами під час виконання господарем якої-небудь роботи.
Цуценяті відразу визначають місце для відпочинку і привчають до нього з першого дня перебування в будинку. Як тільки малюк познайомиться з територією, його потрібно віднести на ліжко, покласти і кілька разів повторити команду. Ці дії потрібно повторювати кожен раз, коли щеня спробує лягти відпочити після ігор.
Не можна привчати собаку до місця, поклавши на підстилку ласощі. Тварина сприйме це як сигнал до дії і буде носити туди корм.
«Фу!»
Заборонна команда «Фу!» має беззаперечно виконуватись собакою щоразу, коли вона робить те, що заборонено. Слово необхідно вимовляти суворим тоном і переривати небажані дії. Якщо цуценя не підпорядковується і продовжує бешкетувати, команду потрібно вимовити більш суворим голосом і злегка шльопнути.
Зловживати командою «Фу!» не можна: від частого повторення щеня перестане на неї реагувати.
«Сидіти!»
Для навчання цієї команди потрібен короткий повідець і ласощі. Утримуючи цуценя поруч з собою, треба дати понюхати частування, потім підняти його над головою, одночасно подаючи команду «Сидіти!». Пес інстинктивно задере голову вгору і сяде. У цей момент потрібно пригостити його ласощами і похвалити.
«Лежати!»
Щоб привчити цуценя до команди займати лежаче положення, потрібно посадити його біля лівої ноги і показати ласощі в правій руці. Потім протягнути частування вперед і вниз, і вимовити команду «Лежати!». Щоб отримати ласощі, щеня ляже. У цей момент його треба похвалити, пригостити і, натиснувши на холку, утримати у прийнятому положенні при спробі піднятися. Вправу через деякий час потрібно повторити ще 2-3 рази.
Кожну команду потрібно вводити тільки після того, як щеня засвоїть попередню. Поступово малюк навчиться певним навичкам і беззаперечно підкорятися господареві.
Переглядів: 270