Онлайн-заробіток, як вид шахрайства: поліція Прикарпаття попереджає мешканців про аферистів
В соціальних мережах та телефонних месенджерах (Viber, Telegram, WhatsApp тощо) поширюється повідомлення про онлайн – заробіток. Мешканцям обіцяють неймовірний дохід за примітивну роботу в мережі. Поліцейські нагадують, це – шахраї. За останній тиждень до правоохоронців звернулося майже тридцять людей, які за такою схемою аферистів «заробити», втратили кошти.
Пише Голос-Інфо, посилаючись на Поліцію Івано-Франківської області.
Повідомлення з пропозицією заробітку в інтернеті здебільшого надходять з невідомих номерів та з підозрілим кодом (+1, +2 тощо). Вони розраховані на тих, хто шукає легких грошей. Шахраї пропонують чималий дохід за написання коментарів в соціальних мережах, поширення повідомлення в сторіс, перегляди відео в тік – тоці, бронювання номерів у готелях та інше.
Аферисти одразу ж просять реквізити банківської карти та надсилають гроші за начебто перші виконані завдання. Здебільшого це невелика сума 100 – 200 гривень.
Але таким чином аферисти отримують банківські дані та одразу входять в довіру до громадянина. Невдовзі ж пропонують швидко подвоїти заробіток, а для цього уже просять поставити депозит, який начебто подвоять за добу. Довірливі мешканці надсилають чималі заощадження. Так, одна із заявниць, 66-річна мешканка Івано-Франківська, якій невідомий чоловік запропонував в такий спосіб отримати додатковий дохід в Інтернеті, надіслала шахраям понад 130 тисяч гривень. Щойно гроші надходять на рахунок зловмисників, вони припиняють контакт з потерпілими, їх блокують.
Поліція Прикарпаття нагадує мешканцям, що безплатний сир лише в мишоловках та закликають усіх бути обачними, не перераховувати гроші на невідомі рахунки та за жодних обставин не спонсорувати шахраїв. Подбайте про свою фінансову безпеку та бережіть свої заощадження!
Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 366