Оборонна, фінансова та гуманітарна підтримка України – Володимир Зеленський провів низку зустрічей з представниками країн-партнерів

Суспільство
Президент України Володимир Зеленський на 24-му засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» закликав вчасно постачати оборонні пакети й дати дозвіл на далекобійність.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Світлану Онищук Голову Івано-Франківської ОВА 


Глава держави зазначив, що Україна вдячна за кожен пакет підтримки, але нам потрібно більше зброї, щоб вигнати російські війська, особливо в Донецькій області.


 «Кожен із вас розуміє, наскільки важливо для солдата знати, що фронт тримається не лише на вірності солдата своїй країні та присязі, а й на достатньому забезпеченні зброєю. Саме тому важливо, щоб кожен пакет допомоги, який оголошується, оперативно потрапляв на поле бою – без жодних зволікань», – сказав Володимир Зеленський. Глава держави також зазначив, що Україна вже почала експлуатувати F-16, які збивають ракети й безпілотники, однак цих літаків мало. Президент закликав партнерів дозволити знищувати військові цілі на території Росії західною далекобійною зброєю.

Додаткові засоби ППО та далекобійність: Президент України зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах «Рамштайну». Володимир Зеленський подякував Президенту Сполучених Штатів за анонсований пакет військової підтримки обсягом 250 млн доларів. Сторони обговорили його наповнення та інші потреби Сил оборони.


Окремо Глава держави наголосив, що Україні необхідний дозвіл на застосування західної далекобійної зброї по військових об’єктах на території Росії. Під час зустрічі Володимир Зеленський і Ллойд Остін обговорили, як прискорити постачання військової допомоги з уже погоджених пакетів підтримки, та розширення тренувальних місій для українських пілотів на винищувачах F-16.


На полях форуму «Амброзетті» Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні. Глава держави подякував за всі виділені пакети військово-технічної допомоги і наголосив на тому, що відповідне озброєння важливо передати Україні якомога швидше. Лідери обговорили кроки для практичної реалізації рішення «Групи семи» щодо надання Україні майже 50 млрд доларів США за рахунок заморожених російських активів.


Президент України зустрівся з лідером нідерландської Партії свободи Гертом Вілдерсом у межах форуму «Амброзетті».


Володимир Зеленський подякував Нідерландам та всьому нідерландському народу за комплексну підтримку України: оборонну, фінансову та гуманітарну. Зокрема, Президент відзначив вагомий внесок Нідерландів у посилення української протиповітряної оборони.


Володимир Зеленський зустрівся з делегацією Конгресу США на чолі із сенатором Ліндсі Гремом. Під час зустрічі обговорили першочергові потреби захисників і захисниць України на полі бою.


Серед ключових пріоритетів – отримання додаткових систем ППО та ракет до них, а також розширення тренувальних місій для українських пілотів на винищувачах F-16. Президент України укотре наголосив, що Україна потребує дозволу застосовувати надану партнерами далекобійну зброю по військових об’єктах на території Росії.


У Німеччині Володимир Зеленський провів зустріч з Федеральним канцлером Олафом Шольцом. Глава Української держави поінформував про ситуацію на фронті та наслідки російського ракетного терору проти українців і критичної інфраструктури. Володимир Зеленський подякував Олафу Шольцу за всю комплексну допомогу, насамперед військову, яку Україна отримала з початку повномасштабного вторгнення РФ.


А також відзначив те, що уряд Німеччини замовив додаткові системи ППО різної конфігурації для зміцнення Збройних Сил, а також рішення про передачу Україні додаткових САУ Panzerhaubitze 2000 й танків Leopard 1A5, оголошене на засіданні у форматі «Рамштайн». Глава держави розповів про ситуацію на полі бою, постійні обстріли енергетичної інфраструктури з боку РФ та ліквідацію їх наслідків, допомогу постраждалим і відновлення пошкоджених об’єктів.


Володимир Зеленський подякував Німеччині за виділення Україні найбільшого серед європейських країн обсягу військової допомоги з початку повномасштабного вторгнення Росії, передусім за системи протиповітряної оборони. Він також поінформував про особливості застосування наданих Німеччиною засобів ППО для захисту життів українців.


Під час зустрічі також обговорили графік постачання подальшої оборонної допомоги з боку Німеччини, зокрема для посилення захисту українського неба.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.




Переглядів: 289
banner