Ніколи не кажіть ці фрази начальнику — він може перестати вас цінувати

Територія успіху

Топ-9 промахів співробітників.

Коли говорять про розлучення, то, зазвичай, кажуть “не зійшлися характерами”, а найбільш часта причина звільнення з роботи — “я і сама так хотіла”. Але в обох випадках за цими словами ховається купа проблем і помилок.

Ось 9 промахів, які часто допускають співробітники при спілкуванні з начальством. Ми щиро сподіваємося, що ви не впізнаєте себе в жодному з цих абзаців. А якщо так, то, можливо, ця стаття змінить вашу ситуацію на краще.

“Потрібно підняти зарплату, тому що мені треба відремонтувати будинок”

Говорити про підвищення можна і потрібно, якщо це прохання підкріплена реальними професійними досягненнями. Ваші особисті проблеми і потреби не повинні мати відношення до робочого процесу. І як би грубо це не звучало, вашому начальнику немає діла до них.

Звертатися за допомогою можна в дійсно складній ситуації. Але в інших випадках доведіть, що ви заслуговуєте більше, замість того, щоб намагатися змусити вашого начальника пошкодувати вас.

Краще сказати: “я потроїв продуктивність за останні 6 місяців, тому прошу вас збільшити мою зарплату”.

“Чи можу я піти сьогодні після обіду? У будь-якому випадку, в офісі робити нічого”

Якщо ваша робота передбачає, що ви можете продовжувати свої завдання і після закінчення робочого часу, то ви можете легко використовувати цю фразу після виконання повсякденних завдань. У всіх інших ситуаціях це тільки зашкодить вам. З одного боку, ви покажете, що вас не цікавить робота, з іншого боку, ви отримаєте дюжину нових завдань замість того, щоб піти.

Краще сказати так: “Чи можу я піти сьогодні після обіду?” За цією фразою зазвичай слідує причина прохання, але насправді говорити її необов’язково. Пам’ятайте, що не можна говорити про нудьгу або відсутності справ.

“Це Юля у всьому винна”

Здатність визнати свою неправоту, не виправдовуючи і не звинувачуючи інших, вважається ознакою зрілої людини. Цей співробітник викликає довіру і повагу, навіть якщо іноді допускає помилки.

І якщо це дійсно була провина Юлі, є десятки інших способів ненав’язливо згадати про це, не переходячи на особистості, і лише тоді, коли від цього залежить результат ситуації. Добре відомо, що говорити про когось в подібному тоні просто негарно.

Краще сказати: “Ви маєте рацію, я упустив цю деталь. З цього моменту я буду обережнішим. Може, ми зможемо виправити це таким чином…”

“Я йду”

Якщо ви вирішили піти, просто зробіть це. Якщо ви продовжите використовувати грюкання дверима як інструмент для відстоювання власної думки, після пари таких істерик люди перестануть сприймати вас серйозно.

Ви ж знаєте, що незамінних не буває. Так що не дивуйтеся, якщо, закривши двері таким чином, ви незабаром виявите, що вас більше ніхто не впустить.

Краще сказати так: “Схоже, у нас різні думки з цього приводу”.

“Але ми завжди так робили”

Неважливо, чи говорите ви про рішення колишнього начальника або про власні звички. У цієї фрази багато різних модифікацій, які звучать як “мій колишній зробив краще” або “моя мама готує краще”. Ці порівняння нікому не подобаються, тому що зазвичай за цією фразою стоїть лінь і небажання щось міняти. Сучасний світ стрімко розвивається, і люди з гнучким мисленням стають більш цінними, ніж стійкі консерватори.

Краще сказати: “Те, що ви пропонуєте, незвично. Це може викликати певні труднощі”.

“Я спробую”

Ця фраза зазвичай означає, що ви не збираєтеся виконувати завдання, яке вас просили. А якщо щось піде не так, ця фраза допоможе вам уникнути відповідальності. Коли ви говорите “я постараюся”, ваш начальник чує “я не збираюся цього робити”. Єдина фраза, яка гірша за цю — “я не можу”. На роботі важливо показувати реальні результати. Ось чому краще заздалегідь обговорити можливі труднощі, а в кінці чесно сказати, коли і де щось пішло не так.

Найкращий спосіб сказати замість цього “гаразд, я зроблю це” або “вони завжди потребують часу, щоб відповісти, тому нам, мабуть, доведеться чекати їх вирішення до п’ятниці”.

“У мене забагато справ”

Всі співробітники працюють над досягненням головної мети компанії. На це спрямовані всі ваші поточні завдання. Якщо начальник пропонує вам щось нове, можливо, план дій змінився. Тому краще уточнити, які завдання на цей час є пріоритетними. Іноді варто відкласти все і сконцентруватися на одному завданні, або буває, що ваші спільні завдання важливіші. В цьому випадку ви зможете продовжити роботу над ними, а вашому начальнику доведеться шукати іншого виконавця.

Краще сказати так: “Я теж працюю над проєктом, який ви мені дали вчора. Яке з цих завдань зараз є більш пріоритетним?”

“Це не моя проблема”

Бути частиною команди — значить плисти в одному човні. Будь-яка проблема, яка не стосується вас сьогодні, може сильно розростися і потопити не лише вашу компанію, але і власну кар’єру. Якщо ви знаєте, як вирішити проблему, скажіть про це вголос. Навіть якщо це не спрацює, принаймні, ви проявите інтерес, і наступного разу начальник, ймовірно, попросить вас поради. А це багато значить.

Краще сказати так: “Я не експерт, але, можливо, нам варто зробити так…”

“Я просто подумав…”

Почувши цю фразу, будь-який начальник зазвичай зітхає і закочує очі. З одного боку, добре, що ви хоча б подумали; з іншого боку, якщо щось неясно, краще прояснити це, перш ніж приступати до виконання завдання. Як ми вже говорили, здатність визнавати свої помилки і брати на себе відповідальність за них цінується більше, ніж будь-які виправдання.

Краще сказати: “Здається, ми неправильно зрозуміли одне одного. Я виправлю цю помилку і наступного разу буду обережнішим”.

Джерело



Переглядів: 319