Не поспішайте обрізати: як безпечно вивести фарбу з волосся
Звичайно, найкраще із завданням можуть впоратися професійні “змивки” фарби.
Експеримент з фарбування волосся — це цілий обряд для жінок усього світу. Адже що б в житті не відбувалося, здається, що новий відтінок локонів все виправить. А якщо експеримент з модним кольором волосся не вдався, то ви в нестямі шукаєте іншого колориста, міняєте формулу фарби, відтінок і все одно не виходить досягти тієї ідеальної картинки, яка у вашій голові? Якщо так, не поспішайте стригти свої локони. Є кілька перевірених способів, які допоможуть змити фарбу з волосся.
Способів змивання фарби з волосся дуже багато. На форумах можна зустріти будь-які рекомендації. Найстрашніші з них — застосування соди, перекису водню, засоби для миття посуду або господарського мила — рекомендувати не будемо з очевидних причин. Наводимо тільки перевірені і дійсно ефективні методи позбавлення від придбаного відтінку з локонів. Вирішувати, звичайно, вам. Ми ж зобов’язані оповістити про всі плюси і мінуси процедур.
Професійні емульсії для видалення фарби з волосся
Звичайно, найкраще із завданням можуть впоратися професійні “змивки” фарби, які запропонує вам ваш колорист в салоні (вдома ми не радимо їх застосовувати — ймовірність вигорілих плям на волоссі і опіків шкіри голови занадто висока). Тим не менш, вам варто знати, що такі професійні хімічні змивання фарби з волосся діють рівно так само, як і освітлюючі склади. Тобто, вони прибирають весь пігмент з локонів — і ваш, і придбаний. В результаті волосся будуть набагато світлішими ніж натуральний колір. У салоні потім можна відразу і затонуватися або зафарбувати отриманий відтінок після змивки. І це явний плюс.
Ще один бонус використання професійних емульсій для видалення фарби з волосся в тому, що майстер може підібрати концентрацію речовини залежно від пігменту. Наприклад, змити чорну і руду фарбу з волосся складніше за все через наявність в барвниках червоного пігменту. Після змивів ваш колір буде нагадувати прекрасну іржу на старому “Запорожці”. Тому тонування або фарбування після процедури майже завжди обов’язкові.
Мінус змивів в тому, що вони позбавляють ваше волосся пігменту. По суті ваші волоски залишаються порожніми всередині, як після освітлення. Тому пасма стають жорсткими, сухими і ламкими. Вони вимагають додаткового і більш ретельного догляду. Крім того, щоб новий колір волосся не вимивався з освітлених, доведеться підфарбовуватися мінімум раз на три тижні.
Терапія гарячою олією і густі вологі маски
Найбільш щадним і ефективним засобом для відновлення початкового кольору волосся є терапія гарячою олією. Причому цей метод змивки працює і з хною, але повільніше. Тепло відкриває лусочки волосся, а олія поступово розчиняє барвник. У результаті всього за кілька процедур ви помітите явний результат.
Приємним плюсом є і те, що після масел волосся стають більш здоровими, міцними і блискучим. Колір вимивається рівномірніше, ніж при застосуванні емульсій. Крім того, якщо ви підберете правильний склад масел, ви зможете прискорити зростання волосся. А це завжди приємний бонус, якщо боретеся за відновлення натурального кольору волосся.
Мінус процедури в тому, що масла діють повільно. Це не миттєва змивка як з емульсією, а довгий шлях, який може розтягнутися на місяць. Тим не менш, локони скажуть вам спасибі, адже масла допомагають уникнути ламкості, посічених кінчиків і стоншування волосся.
Вам знадобиться: будь-яка рослинна олія. Найкорисніші для локонів — оливкова, рицинова, реп’яхова, однак підійде і соняшникова, кокосова, жожоба.
Як робити змивку фарби з волосся теплою олією: підігрійте необхідну кількість рослинної олії (це може бути і мікс олій) до тієї температури, яка буде сприятливою для шкіри голови. Рівномірно нанесіть маску на волосся і коріння, вкутайте локони целофаном і теплою хусткою або махровим рушником. Залиште маску мінімум на 3 години (а краще — на ніч). Чим довше склад на волоссі, тим більше штучного пігменту розчинить олія. Змийте маску теплою водою з шампунем і обов’язково потім використовуйте густу маску для відновлення. Вона може бути домашньою, а може — косметичною (тільки не з написом “захист кольору”). Це дозволить ще більше змити фарбу з волосся.
Проводити процедуру варто не частіше, ніж через день, щоб не порушити ліпідний баланс шкіри голови.
Оцтова змивка фарби з волосся
Залежно від типу барвника, оцет може призвести до вимивання придбаного кольору, але він не видалить барвник повністю. Тим не менш, не використовуйте оцет для видалення червоного барвника з волосся (фарби чорних, коричневих і рудих відтінків) — це посилить прояв свого рудого пігменту.
Для цього методу потрібно використовувати простий білий оцет. Кислотність оцту допоможе зняти фарбу з волосся, не пошкоджуючи шкіру голови, як це роблять деякі професійні продукти для змивки. А все завдяки тому, що більшість фарб для волосся не терплять обробки кислотними речовинами.
Ще один плюс процедури в тому, що після ополіскування оцтом волосся перестануть пушитися і електризуватися, стануть більш блискучими і доглянутими. Мінус оцту в тому, що він не з усіма барвниками діє. Як ми написали вище, при змиванні фарб з червоним пігментом волосся отримають не завжди бажаний рудий.
Як проводити змивку фарби з волосся оцтом: створіть суміш з рівних частин оцту і теплої води. Обов’язково використовуйте простий білий оцет. Яблучний оцет менш кислий, тому він не буде таким ефективним.
Над раковиною або ванною промийте волосся водяним розчином з оцтом. Добре розподіліть засіб по пасмах. Відіжміть їх злегка, а потім накрийте волосся поліетиленовою шапочкою для душу і почекайте від 15 до 20 хвилин. Дайте оцтовій суміші вбратися, але будьте обережними: залишки рідини можуть стікати по шкірі, їй вони не сильно зашкодять, але не допускайте попадання розчину в очі.
Ретельно промийте волосся з шампунем. Коли ви будете полоскати пасма, побачите, що колір води трохи змінився. Як тільки вода стане чистою, промийте волосся прохолодною водою. Ви можете повторити весь цей процес кілька разів, якщо потрібно — оцет не шкодить структурі і натуральному кольору волосся. Однак бажано не робити змивку оцтом частіше, ніж 1 раз на два дні.
Переглядів: 630