Названа небезпека застряглих в протекторі шини каменів
Які сюрпризи можуть ховатися в гумі.
Неважко здогадатися, що зайвий вантаж на колесах зовсім недоречний при їх балансуванні, але це далеко не єдина проблема, яка пов’язана з застряглим в протекторі камінням. Друга неприємність — досить великий шанс, що дрібний гравій, який причаївся в гумі, при деформації шини на швидкості в одну секунду перетвориться в нищівний снаряд. Він влучно вистрілить і обов’язково залишить тріщину на лобовому склі або скол на кузові сусідньої машини.
Але не варто розслаблятися тим, хто легко мириться з чужою проблемою — неприємності, які можуть заподіяти камінчики в протекторі, на цьому не закінчуються. Звичайно, більшість з них під час руху на високій швидкості благополучно вилітає, ризикуючи пошкодити машину, а от інші надовго залишаються там «жити». Причому під час експлуатації авто під зовнішнім впливом вони навпаки будуть забиратися в гуму все глибше і глибше.
Якщо камінчик має гострі грані, то він легко може поступово прорізати шину, що зрештою в годину ікс загрожує її розривом на повному ходу. Чим більше розмір гравію, тим швидше процес пошкодження.
Але і зовсім дрібний камінчик не менш небезпечний — як правило, протягом певного терміну він добирається до корду, звільняючи шлях вологи, і з часом на цьому місці металевий каркас вражає корозія. Який може бути результат — неважко здогадатися.
Сакраментальне питання — що робити? Адже на наших дорогах застрахуватися від цього ніяк не можна, не кажучи вже про тих, кому доводиться періодично їздити по гравійному покритті. Невже перед кожним виїздом у дворі необхідно корчитися з викруткою в руках, обстежуючи всі чотири колеса?
Зовсім ні. Досить періодично стежити за тим, щоб в протекторі не затримувалися хоча б великі камінчики. Наприклад, у деяких зимових шинах можуть застрягти екземпляри розміром з дрібний волоський горіх. А тим, хто не вилазить із-за керма або круглий рік використовує всесезонну гуму, чищення коліс бажано влаштовувати раз на пару місяців, по можливості заганяючи машину на підйомник.
В основному це проблема таксистів, професійних водіїв далекобійників. А якщо ви експлуатуєте машину в основному для поїздок до роботи й назад, досить і того, що камені із протектора видаляються майстром шиномонтажу раз на рік при зміні коліс. Головне — це контролювати та за потреби нагадувати йому про це.
Переглядів: 214