Навіщо взимку досвідчені водії возять з собою старі шкарпетки

Поради

Незамінні речі які потрібні возити в машині взимку.

Зима, як відомо, найважчий час року для автолюбителів. Снігопади, морози, крижані дощі — чого тільки не доводиться долати водіям в цей період. При цьому будь-який автомобіліст знає, що в морози не обійтися без щітки для снігу, “проводів-крокодилів”, буксирувального троса і розморожувача замків. А ось про те, що пара старих шкарпеток і лист простого білого паперу здатні вберегти від неприємностей на зимовій дорозі, здогадуються далеко не всі. Навіщо потрібні ці речі в машині, чим ще варто обзавестися водієві напередодні холодів.

Так що ж треба обов’язково покласти в багажник, щоб не потрапити в неприємну ситуацію на дорозі в холодну пору року? Ви здивуєтеся, але крім високотехнологічних гаджетів, з собою рекомендується возити і найнесподіваніші речі. Які, втім, не займуть у вантажному відсіку машини багато місця.

Аркуш паперу

Всім відомо, чим загрожує заправка неякісним паливом в морози, але як зрозуміти, чи хороший бензин продають на АЗС? Тут і стане в нагоді папір: потрібно капнути на нього пару крапель з заправного пістолета і трохи почекати. Якісне паливо випарується без залишку, а ось якщо на папері залишилися кристалики льоду — краще пошукати іншу заправку, адже в хорошому бензині замерзаючих компонентів бути не повинно. Варто мати на увазі, що метод працює при температурах від -8 градусів і нижче, а чекати висихання бензину потрібно, само собою, на вулиці, а не в машині.

Пара шкарпеток

Навіщо, запитаєте ви, взимку в машині може знадобитися цей нехитрий предмет гардероба? А для того, щоб надягати вечорами на дзеркала заднього виду! Можливо, це займе у вас зайві три хвилини і розвеселить сусідів по парковці, зате вранці їм доведеться довго відскрібати скла від криги, а дзеркала в шкарпетках залишаться чистими. З двірниками це теж працює, проте не варто притискати їх до скла в “зачохленому” вигляді: відірвати примерзлий носок куди складніше, ніж тонку гумку склоочисника.

Пакет з битою цеглою або піском

Забуксувати в мокрому снігу або крижаній колії легко, особливо якщо ви поквапилися і, перегазувавши, відполірували шар льоду під колесами авто. Можна спробувати вибратися “враскачку”, але якщо цей спосіб не спрацював, то безпечному водієві доведеться бігти за допомогою, а запасливий дістане з багажника пакет, підсипле під колеса абразивний матеріал і спокійнісінько викотиться сам. Підійде дрібний гравій, бита цегла або пісок: шукати їх потрібно в будівельних магазинах або біля під’їзду багатоповерхівки, де двірник без проблем відсипле пару лопат піщано-соляної суміші. Особливо цей запас може стати в нагоді при заміських поїздках.

Кружка з підігрівом від прикурювача

У морози немає нічого кращого чашечки гарячої кави, але що робити, якщо на вашому маршруті не виявилося ні точки продажу фастфуду, ні кав’ярні? Можна взяти каву з собою з дому, але навіть в термосклянці вона швидко охолоне. А ось електрична кружка з живленням від прикурювача — інша справа! Вона здатна не тільки підігріти остиглий напій, але і приготувати новий: нагріву цілком достатньо, щоб заварити свіжу каву або чай.

Пусковий інвертор

Акумулятор в мороз стає найслабшою ланкою в автомобільній електромережі. Навіть нова батарея може здохнути, якщо машина простояла кілька днів на морозі без руху, а вже “бувалі” АКБ стають зовсім непередбачуваними. Можна, звичайно, “прикурити” від сусіднього авто або знімати акумулятор на ніч в якості превентивного заходу, але набагато простіше завести знеструмлений автомобіль за допомогою пускового інвертора.

Компактна коробочка підключається до розрядженого акумулятора за допомогою вбудованих контактних пристосувань і допомагає йому легко провернути стартер і завести авто. Електронний блок на MOSFET-транзисторах захищає пристрій і електромережу автомобіля в нештатних ситуаціях, а ємності багатьох з них досить для того, щоб здійснити до 20 запусків двигуна. І ще трохи залишиться для того, щоб зарядити смартфон або планшет — USB-роз’єми на цих гаджетах також передбачені.

Відеореєстратор

Аварійність на зимових дорогах виростає в рази — це аксіома. При цьому трапляється, що винним у ДТП визнають зовсім не того, хто його спровокував. І тут без відеореєстратора не обійтися, адже часом тільки запис на карті пам’яті відокремлює учасника аварії від помилкових звинувачень, збитків, а іноді і кримінального переслідування.

Джерело



Переглядів: 320