Навіщо кіт волочить мишу до господаря
Кіт ловить мишей і приносить їх в будинок. Чим викликана така поведінка улюбленого домашнього вихованця?
Багато господарів своїх пухнастиків так чи інакше замислюються: а чому мій кіт ловить мишей і приносить мені їх з почуттям гордості і незламної гідності. Мабуть, на це є свої причини. Іноді вовняний красень взагалі не приділяє уваги людям, а іноді його енергії можна тільки позаздрити.
Фактично питання залишається відкритим. Але тільки не для фахівців з поведінки тварин. Вже вони-то знають, що на думці у хвостатого вихованця. Сьогодні ми постараємося уникнути зайвої лірики і занудних наукових термінів. Розповімо, що до чого і чому котик іноді включає режим берсерка без видимої на те причини.
Почнемо
З того, що у котів є величезна кількість різних порід. Вони можуть бути спокійними, навіть апатичними. А можуть бути грайливими і енергійними без будь-якої на те причини. У якийсь момент шотландські котики стали модними для молодих сімей. Зізнатися, при всій нашій любові до хвостатих пухнастиків ця порода досить аморфна. Їжа і спокій — ось і все що їм потрібно. І це не причіпки, це факт.
Взяти тих же смугастих “дворян” (дворняжок, якщо по суті), відмінності знайдуться цю ж хвилину. Вони люблять грати, полювати, взаємодіяти з людьми. Недарма в селах їх використовують в якості винищувачів мишей і щурів. Залізе в будь-який отвір, наведе свої порядки, і апетит у них досить приземлений: вистачить недоїдків зі столу.
Як це відображається на їхньому здоров’ї? Сказати складно. Ці справжнісінькі хижаки на своєму прикладі показують що у кішки 9 життів. Вони пристосовані для активного способу життя, постійних котячих пригод і вивчення світу. Тому в Інтернеті так багато відеороликів з їх участю.
Кішки-мишки
Немає нічого дивного, якщо домашній звір принесе господареві мишку. Така поведінка в ньому виховувалася історично. Хіба можна звинувачувати кішок в тому, що сучасні господарі будинків звикли тільки до пакетованої їжі і хромованого металу? Тварина пам’ятає своє коріння і чинить так, як вважає за потрібне.
Є думка, що котик таким чином хоче показати господареві, як потрібно полювати. Мовляв, подивися, у тебе є миші. Я, звичайно, можу взяти цей факт у свої лапи і все вирішити. Але якщо вже ти дозволяєш собі називати себе господарем становища, то вчися. А то лежиш ось на дивані, ніяк не розвиваєшся. А, судячи з різців, хижі коріння у тебе теж є.
Іноді люди формують для себе зручну думку, що принесена в зубах миша символізує любов вихованця. Як би таким чином кіт хоче показати свою любов до заводчика. Не те щоб ми були проти, ні. Але подумаємо самі. Часто миша залишається ще живою. На що це вказує? На те, щоб остаточну ноту зіграв саме господар котика. Можливо, це акт любові. Але, знаючи котів, ми схиляємося в бік поблажливості.
Харчування
Не потрібно думати, що миша для кота — сама що ні є гармонійна закуска. Цьому посприяв мультик “Том і Джеррі”. Насправді миші — це тільки видобуток. Коти відмінно себе почувають, коли їдять свіже м’ясо з сусідньої м’ясної лавки, якісний спеціалізований корм і якусь травичку біля будинку. Для перетравлення вона їм корисна.
А миші — це тільки від великої потреби. Це як сказати, що люди полюють на комарів від великого апетиту. Ні, причини інші. Тільки у котика розвинені мисливські інстинкти, а у нас з вами ні. Нічого дивного, адже в улюбленого Барсика предки були шаблезубими хижаками, які трощать все навколо. А ось у нас з вами — мавпи, які навчилися бити камінь об камінь.
Небезпека
Але не треба забувати про те що миші — переносники усіляких нехороших захворювань. І вони можуть заподіяти значно більше неприємностей, ніж з’їдений помилково (або цілеспрямовано) новорічний дощик. Зі святковою прикрасою якось так впораємося. А ось з хворою з’їденої мишею буде складніше. Зверніть на це увагу.
Однак головне, ніколи не ображайте пухнастого друга. Якщо ви можете відрізнити власну квартиру від густого лісу, це прекрасно. Кіт на такі подвиги не здатний. Для нього будь-яке оточення — поле битви. А значить і трофеї теж потрібні. У будь-якому випадку, навіть якщо дохла або не дуже миша раптом з’явиться у вас перед носом, пам’ятайте! Це не привід для паніки. Просто ваша грайлива котя вирішила зробити вам подарунок. Вже краще це, ніж міна в капцях.
Переглядів: 339