На що звернути увагу під час покупки вживаного автомобіля — поради фахівців

Технології

Є певні нюанси.

Світова криза і пандемія призвели до падіння рівня доходів, згортання бізнесу та уповільнення темпів розвитку економіки.

Саме тому багато людей, які вирішили придбати автомобіль, вибирають не нові машини, а вживані.

Вони обходяться дешевше. При покупці, можуть стати надійними помічниками для всієї родини. Але для цього потрібно розуміти, на що звертати увагу під час вибору, як правильно оформляти угоду, де краще робити покупку.

Найкраще робити свій вибір у спеціальних автосалонах. Річ у тім, що на авторинках і в перекупників зазвичай виставляють машини, які не змогли продати відразу. Вони можуть бути битими, проблемними. До того ж, пред’явити претензії за автомобіль, куплений на ринку, буде нікому. У більшості випадків ви ніяк не доведете факт укладення угоди.

На що звертати увагу

При виборі вживаного автомобіля звертайте увагу на наступні нюанси:

Пробіг

Чим більший він, тим серйозніші витрати на вас чекають. Найкраще вибирати машини з пробігом 40-60 тисяч кілометрів. На них вийде поїздити пару років без капітального ремонту.

Більшість легкових автомобілів потребують серйозних вкладень на 120-150 000 км пробігу. Потрібно буде оновити колодки, замінити зчеплення, ремені та інші елементи.

Загальний стан

Часто водії скручують пробіг, щоб підвищити ліквідність машини. Зрозуміти, що він більший, ніж на одометрі, можна за різними ознаками: зношеність керма, хід педалей, вид колісних дисків та ін.

Марка

Одні автомобілі призначені для тривалої експлуатації, другі розраховані на 150-200 тисяч пробігу, після чого їх легше замінити, ніж ремонтувати. Також потрібно враховувати популярність транспортного засобу.

Якщо ви купуєте марку з невеликого тиражу випуску, будьте готові до того, що запчастини будуть дорожчі, а ремонт може проводитися не кожним СТО. Вибирайте популярні моделі. З їхнім техобслуговуванням проблем не виникне.

Наявність додаткових опцій

Подумайте, що вам буде необхідно: кондиціонер, клімат і круїз-контроль, люк, системи безпеки та ін. Визначте необхідний мінімум і вирішіть, за що ви готові платити.

Також відразу узгодьте свій бюджет, який ви витратите на придбання потрібних речей. Врахуйте, що на вас чекають і додаткові витрати: на оформлення документів і страховки, покупку потрібних аксесуарів (вогнегасник, аптечка та ін.).

Джерело



Переглядів: 296