На що насправді здатна жувальна гумка

Здоров`я

Жувальна гумка не настільки безпечна, як здається.

Жувальна гумка міцно увійшла у наше життя. Її жують і дорослі, і діти. А з екранів телевізорів власники білосніжних посмішок обіцяють, що і у нас вона буде така ж сама. Багато людей сподіваються, що жувальна гумка як чарівна паличка вмить освіжить подих, зробить зуби білими і допоможе попередити розвиток карієсу. Давайте розбиратися, чи так це насправді.

Перші попередники сучасної жувальної гумки з’явилися близько 5 тисяч років тому у стародавній Греції. Це були різні смоли і воски. У нашій країні теж жували таку спеціальну смолку — продукт, який виготовляли зі смоли сосни. Вона видаляла залишки їжі, освіжала подих, і у ній не було ніяких шкідливих речовин, тільки природні смоляні речовини, які відмінно зміцнювали ясна і запобігали їх кровоточивість. Зараз є деякі виробники, які роблять жувальну гумку з використанням натуральної смоли. Але найчастіше сучасна жуйка складається з “гумової” основи (зазвичай це ізопреновий каучук, одержуваний з нафти), різних ароматизаторів, смакових добавок, консервантів і цукрозамінників. Наявність у складі останніх завжди підноситься як безсумнівна перевага (не містить цукру). Однак це не зовсім так, адже вживання цукрозамінників має ряд протипоказань.

Звичайно ж, жуйка не відбілює зуби. Для цього необхідна серйозна професійна робота стоматолога. Гадаємо, що про це скаже досвід практично кожного з вас. Призначення жувальної гумки зовсім не у відбілюванні зубів, і навіть не у тому, щоб освіжити подих. У першу чергу, у неї гігієнічне завдання. Коли ми жуємо жувальну гумку, то стискаємо зуби і стискаємо її. Зуби ніби злипаються, потім ми їх роз’єднуємо і за рахунок цього присмоктуючого ефекту вона видаляє залишки їжі, які скупчилися між зубами під час їжі. Більше ніякою корисною функцією жувальна гумка не володіє. Її варто жувати відразу після їжі протягом 2-3 хвилин — не більше. У якості альтернативи можна скористатися зубочисткою або зубною ниткою.

Чим саме шкідливе постійне використання жувальної гумки? По-перше, під час жування створюється своєрідний вакуумний ефект. Через це можуть розхитуватися пломби, коронки, імпланти зубів, та й самі зуби. При цьому прикус жувальна гумка, всупереч міфу, зіпсувати не може. По-друге, жування рефлекторно викликає виділення слини, і залучає до роботи травні залози. У нашому організмі усе працює, як годинник: є стимул — є реакція. І якщо після тривалого жування не дати організму поїсти, то наслідки у вигляді гастриту та інших функціональних розладів шлунково-кишкового тракту не змусять довго на себе чекати.

У жувальної гумки немає мети усунути неприємний запах з рота. Неприємний запах утворюється внаслідок захворювань ротової порожнини або шлунково-кишкового тракту, і жувальна гумка не зможе його прибрати.

Цей симптом — привід для детального обстеження. Однак трапляється таке, що неприємний запах з рота необхідно усунути прямо зараз. Тоді радимо використовувати спеціальні освіжаючі спреї, звертаючи увагу на їх склад. Якщо ж ви надаєте перевагу жувальній гумці, то вибирайте ту, яка створена на основі смоли хвойних порід дерев.

Джерело



Переглядів: 305