
На Прикарпатті зростає рівень захворюваності на COVID-19
На жаль, рівень захворюваності на COVID-19 поступово зростає, а отже, збільшується й ризик спалаху коронавірусної інфекції в новому епідсезоні.
Пише Голос-Інфо, з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА
Тому, необхідно подбати про надійний захист від цієї недуги. Таким захистом є вакцинація, адже тільки щеплення, як мінімум двома дозами, а ще краще й бустерними, дає можливість оминути це захворювання, або перехворіти з легким перебігом.
Сьогодні з цього приводу в обласній державній адміністрації відбувся брифін за участі голови ОДА Світлани Онищук, директора департаменту охорони здоров’я Ігоря Дмитренка та експерта з дитячої імунології ДОЗ ОДА Галини Бенько.
Як зазначив очільник галузі медицини Прикарпаття Ігор Дмитренко, за минулу добу в області госпіталізували 40 осіб з коронавірусною хворобою. Всього ж з цією недугою на стаціонарному лікуванні перебуває 200 пацієнтів, 6 з яких у відділеннях реанімації. Понад 15% хворих потребують додаткової подачі кисню.
Хворим з коронавірусною хворобою надають медичну допомогу в 29 лікувальних закладах, в яких розгорнуто 1136 ліжок, 98% з яких забезпечені доступом до кисню.
Для госпіталізації дітей з COVID-19, в лікарнях області розгорнуто 137 ліжок, з них 35 зайнято. За минулу добу госпіталізували 7 дітей.
Станом на сьогодні вже проведено 953 844 щеплення, а саме 461 791 особа провакцинована однією дозою, 439 058 – двома, а також 52 343 прикарпатці отримали щеплення першою бустерною та 332 другою бустерною дозами.
За попередню добу в області провели 652 щеплення.
Директор департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко закликає не зволікати зі щепленням та нагадує, що уникнути важких ускладнень від СOVID-19 і запобігти летальним випадкам можна тільки вакцинувавшись.
Як зауважила експерт з дитячої імунології ДОЗ ОДА Галина Бенько, крім коронавірусної інфекції є багато інших небезпечних захворювань, якими можна занедужати не тільки в дитинстві, але й в дорослому віці, а перехворівши – отримати важкі ускладнення. Тому так важливо подбати про свій захист та захист своїх рідних завчасно, а отже, отримати всі вакцини згідно календаря щеплення.
Тим, хто пропустив те чи інше щеплення, фахівець радить звернутися до сімейного лікаря щоб скласти індивідуальний календар щеплення.
До речі, календар щеплення передбачає обов’язкову імунізацію від десяти захворювань. Серед них туберкульоз, поліомієліт, дифтирія, правець, кашлюк, кір, гепатит, гемофільна інфекція, краснуха та епідемічний паротит.
Зауважимо, що вся вакцина в Україні та в області зокрема – якісна, безпечна, сертифікована, а також безкоштовна.
Фахівці наголошують, що рутинна імунізація не завершується у дитячому віці, адже щоб вберегтися від деяких недуг дорослим потрібно отримувати ревакцинацію через певний проміжок часу.
Пройти імунізацію, як рутинну, так і від СOVID-19 можна в пунктах щеплення, яких в області є 121, звернувшись до свого сімейного лікаря, або без попереднього запису. До речі, це стосується й внутрішньо переміщених осіб.

Переглядів: 838