На Прикарпатті виявлено 7 мігрантів з неврегульованим статусом

Суспільство
Продовжують інформувати населення про діяльність міграційної служби Івано-Франківської області з контролю за виконанням іноземцями і громадянами України законодавства у міграційній сфері.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Міграційну службу Івано-Франківської області


Зараз на території регіону тривають цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант». У полі зору працівників міграційної служби і органів правопорядку місця та заклади можливого перебування правопорушників-іноземців, готельно-розважальні заклади, мотелі, туристичні та відпочинкові локації. З нового: перевірками охоплено виробничі об’єкти і будівельні майданчики, де працюють або можуть працювати за наймом громадяни з інших країн.


З іншого боку, не варто сприймати зусилля міграційної служби, як заходи виключно адміністративно-правового впливу. Є розуміння, що війна спричинила непередбачувані зміни у житті багатьох іноземних громадян, які опинилися у складних ситуаціях.


У кожному разі з людьми проводиться консультаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на те, щоб іноземці розуміли не лише свої права, але й усвідомлювали власну відповідальність за порушення законодавства України.


В цьому році на території Калуського району працівники міграційної служби виявили факт незаконного перебування в Україні 39-річного громадянина Туреччини. Характерно, що проблеми з законом у цього іноземця мають тривалу історію. Свого часу його було зобов’язано у примусовому порядку повернутися до країни походження, але він цього не зробив. Понад те, за деякий час чоловік потрапив на лаву підсудних за звинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення. Суд постановив покарати іноземця сплатою штрафу, натомість міграційна служба у межах своєї компетенції ухвалила рішення про примусове видворення чоловіка.


В умовах, коли в країні не працюють міжнародні аеропорти, а суміжні країни неохоче дають дозвіл на транзитне перебування мігрантів, виконати цю процедуру без зволікань не є просто, проте можливо. За позовом УДМС в Івано-Франківській області суд ухвалив рішення про поміщення громадянина Туреччини терміном на 4 місяці до спеціалізованого пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ), що у Волинській області, з метою його ідентифікації ( оформлення паспорта та інших документів для перетину кордонів). Попереду ділове листування і спілкування з консульською службою Турецької Республіки.


До цієї історії є дотичною й доля щонайменше трьох громадян України. Йдеться про жінку, з якою співмешкає іноземець, а також двох неповнолітніх дітей, для яких він є батьком. У жовтні Ківерцівський районний суд Волинської області двічі повертав без задоволення адміністративні позови 39-річного іноземця про визнання протиправним та скасування рішення про його примусове видворення з України.


Законодавство залишає громадянинові Туреччини можливість оскаржувати ухвалу суду шляхом подання апеляційної скарги.


Упродовж місяця проведення профілактичних заходів задокументовано загалом 20 порушень міграційного законодавства, вчинених іноземними громадянами, виявлено 7 іноземців з неврегульованим статусом ( нелегальних мігрантів). Щодо 5 правопорушників ухвалено рішення про примусове повернення до країн походження чи в треті країни, двох видворятимуть з України примусово.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.



Переглядів: 287