На Прикарпатті відбулись навчально-методичні збори з керівниками гірських пошуково-рятувальних підрозділів ДСНС
На Верховинщині проходили навчально-методичні збори з керівниками гірських пошуково-рятувальних підрозділів ДСНС.
Про це повідомляє Голос-Інфо з посиланням на Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області
Участь у зборах взяв заступник Голови ДСНС – Володимир Демчук, представники Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС,представники другого Спеціалізованого центру швидкого реагування ДСНС України,та начальники гірських пошуково-рятувальних частин, груп та відділень Закарпатської,Івано-Франківської,Львівської ,Чернівецької та Тернопільської областей.
Під час зборів учасниками було проведено аналіз стану виконання Дорожньої карти розвитку Гірської рятувальної служби,обговорено пропозиції щодо удосконалення нормативно-правової бази з питань забезпечення безпеки у гірській місцевості, прилеглих територіях і печерах,також обговорено питання щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за професіями «Рятувальник гірський» та «Рятувальник-верхолаз». Особливу увагу було приділено визначенню перспективних напрямків забезпечення безпеки у гірській місцевості Карпатського Єврорегіону, а також було обговорено проблемні питання щодо повсякденного функціонування гірських пошуково-рятувальних підрозділів ДСНС.
Наступного дня відбулися практичні заняття з відпрацювання питань організації та проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у гірській місцевості,з використанням сучасних технологій і застосунків під час виконання завдань за призначенням з порятунку людей у гірській місцевості у режимі реального часу, на прикладі підрозділу, який забезпечує цілодобове чергування на горі Піп Іван. Також на практиці продемонстровано організацію зв’язку під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у гірській місцевості, порядок евакуації постраждалих з гірського масиву за допомогою сучасних технологій, спеціального обладнання та спорядження, надання їм домедичної допомоги, а також розглянуто основні причини аварійності, травматизму та погіршення самопочуття туристів під час походів туристичними маршрутами у гірській місцевості.
На завершення у приміщенні відновленої частини Обсерваторії відбувся «круглий стіл» у режимі реального часу у рамках міжнародного проєкту «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального навчального центру» . Участь у заході, що відбувся за змішаною системою онлайн та офлайн, взяли заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Володимир Демчук та партнери проєкту з Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області на чолі з начальником Володимиром Чернецьким, директор Студій східноєвропейських досліджень Ян Маліцький, менеджери проєкту від Варшавського та Прикарпатського університетів та від Гірської добровільно-рятувальної служби – Бещадська група (GOPR) на чолі з головою Лешком Прокопом. Проєкт реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва.
Переглядів: 552