На Прикарпатті поліціянти ініціювали онлайн-нараду щодо протидії домашньому насильству (ФОТО)
Поліцейські Івано-Франківщини ініціювали онлайн-нараду щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
Про це повідомляють на сторінці Поліція Івано-Франківської області.
У поліції Івано-Франківщини учасники міжвідомчої наради обговорили спільні заходи щодо протидії домашньому насильству в умовах карантину.
Нарада з ініціативи поліцейських відбулася сьогодні, 17 квітня, у відеоселекторному режимі під головуванням начальника Управління превентивної діяльності Андрія Веляника. Участь взяли також заступник начальника філії Державної установи «Центру пробації» в Івано-Франківській області Марія Бойда та представники низки підрозділів облдержадміністрації – департаменту соціального захисту населення, департаменту освіти і науки, департаменту охорони здоров’я, служби у справах дітей, обласного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Учасники наради також обговорили специфіку роботи служб в умовах карантину, а також зупинились на окремих випадках домашнього насильства та вирішили у найкоротший термін затвердити план спільних дій всіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Андрій Веляник поінформував про створення в Україні чат-боту – Дій проти насильства. Його головна мета – запобігання домашньому насильству. Приєднатися до сервісу можна за посиланням – https://t.me/police_helpbot.
Чат-бот може:
– допомогти викликати служби допомоги (поліцію і швидку);
– переадресувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які в свою чергу нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі;
– надати контакти інших служб допомоги;
– роз’яснити, що таке домашнє насильство та як протидіяти цьому явищу, повноваження органів і установ, які здійснюють заходи з попередження домашнього насильства.
«На нашу думку, в групі ризику зараз знаходяться не тільки сім’ї, де раніше були зафіксовані випадки домашнього насильства, а й ті, де хтось тимчасово втратив роботу або заробіток, сім’ї зі складною фінансовою або житловою ситуацією або сім’ї, де є літні чи недієздатні людини. Поліція працює в посиленому режимі, щоб якнайшвидше виїжджати на виклик щодо вчинення домашнього насильства», – підсумував Андрій Веляник.
Переглядів: 275