На Прикарпатті під час виборів не працюватиме дільниця у Товмачицькій в’язниці
В Івано-Франківській області 1 028 виборчих дільниць. Але голосування на місцевих виборах відбуватиметься на 1 027-ми – не голосуватимуть у Товмачицькій виправній колонії.
Про це Суспільному Карпати розповів начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Івано-Франківської ОДА Ігор Владика.
За його словами, ув’язнені не є представниками жодної територіальної громади. Вони голосують лише на президентських та парламентських виборах, а також на загальнодержавних референдумах.
Щодо кількості виборців на Прикарпатті Ігор Владика каже, що такого поняття, як “остаточна цифра”, в Державному реєстрі виборців не існує: “В кінці цього місяця вона буде одна, в кінці наступного – інша. До виборів буде остаточна цифра в уточненому списку виборців. На цих місцевих виборах вона буде відома 22 жовтня 2020 року. 11 жовтня дільничним виборчим комісіям передано відділами ведення Державного реєстру виборців попередні списки виборців. Кожен виборець може уточнити наявність своїх даних у попередньому списку виборців, прийшовши на виборчу дільницю, або отримати таку інформацію безпосередньо у базі Державного реєстру виборців чи відвідавши відділ ведення держреєстру виборців”.
Державний реєстр виборців – це автоматизована інофомаційно-телекомунікаційна система, яка призначена для зберігання, обробки даних, що містять відомості, передбачені Законом України “Про Державний реєстр виборців”, та користування ними. Створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу, відповідно до статті 70 Конституції України.
Реєстр містить відомості про прізвище, ім’я та по батькові, дату та місце народження зареєстрованого, місце проживання й інші персональні дані, що належать дієздатним громадянам, яким виповнилося 18 років.
Автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система “Державний реєстр виборців” використовується для обліку виборців у масштабах усієї країни. Розпорядником Державного реєстру виборців є Центральна виборча комісія.
Служба, яку очолює Ігор Владика, працює 13 років. У її компетенції – контроль за діяльністю відділів ведення реєстру – за правильністю складання списків для всіх видів виборів та референдумів.
За словами Ігоря Владики, функція відділу адміністрування Державного реєстру виборців – здійснювати організаційну підтримку, забезпечувати взаємодію місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування стосовно створення та ведення реєстру, контролювати виконання рішень розпорядника реєстру.
“Ці цифри змінюються, вони обробляються щодня. Адже виборці знімаються з обліку, стають на облік, змінюють прізвища, імена. Когось у суді визнають недієздатним, комусь, навпаки, відновлюють дієздатність”, – каже Ігор Владика.
Поновлення бази даних Державного реєстру виборців відбувається щомісяця на підставі відомостей про громадян, які подають відділам ведення Державного реєстру виборців суб’єкти їх подання, що визначені статтею 22 Закону “Про Державний реєстр виборців”.
Оновлена інформація про кількість виборців станом на останній день кожного місяця публікується на сайті Держреєстру.
Переглядів: 316