На Прикарпатті будуть популяризувати історико-культурну спадщину
“Розвиток транскордонного співробітництва для популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на прикордонній території Румунії і України» – таку назву має грантовий проєкт, який став одним із переможців конкурсу у рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС «Румунія – Україна 2014-2020”.
Його реалізовуватиме Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ). Координатором з української сторони є професор кафедри геодезії та землеустрою університету Микола Приходько, пише Фіртка з посиланням на Туристичну Франківщину.
Заходами проєкту, зокрема, передбачено реконструкцію Геологічного музею ІФНТУНГ, просування 50-ти історичних та історико-культурних об’єктів Івано-Франківської області – створення віртуальних турів, промоційної продукції, лазерне сканування споруд, яке допоможе науковцям використати у майбутньому інформацію для дослідження і оцінки стану об’єктів та ухвалення відповідних управлінських рішень тощо.
Нагадаємо, що у рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС «Румунія – Україна 2014-2020» із 12-ти переможців Івано-Франківської області три проєкти мають туристичне спрямування:
«Обмін спадщиною. Збереження історичного надбання Пнівської фортеці в Україні та фортеці Ардуд у Румунії для розвитку туризму». Головний бенефіціар – ГО «Туристична Асоціація Івано-Франківщини», партнер – Пнівська сільська рада;
«Назад до наших спільних корінь». Партнери – Центр муніципального та ресурсного розвитку – Ресурсний центр (м. Івано-Франківськ), Міська рада м. Івано-Франківська;
«Розвиток транскордонного співробітництва для популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на прикордонній території Румунії і України». Партнер – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.
Загальна сума залучених грантових коштів у рамках цих трьох проєктів складе понад 800 тис євро.
Переглядів: 302