На Івано-Франківщині відбулась конференція “Співробітництво задля енергетичної безпеки громад”
Конференція “Співробітництво задля енергетичної безпеки громад”, яка відбулася в Долині 06-08 вересня, присвячена завершенню проєкту «Співпраця задля впровадження систем енергетичного менеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей»
Пише Голос-Інфо з посиланням на Агенцію розвитку ОТГ Прикарпаття
Проєкт, який реалізовує МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» в рамках співпраці між українськими громадами та данським муніципалітетом Гульборгсунном за підтримки Програми ULEAD з Європою.
«Програма U-LEAD продовжує підтримувати розвиток спроможності територіальних громад. Питання енергетичної безпеки на місцевому рівні надзвичайно важливі в наш час. Упродовж шести місяців 9 громад з трьох областей отримували підтримку в розробці та впровадженні систем енергетичного менеджменту, які дозволять їм ефективно управляти та моніторити споживання енергії. Цей проєкт демонструє, що тісний діалог, обмін досвідом та синергія зусиль громад, тренерів та експертів з енергоефективності дає найкращі результати», – привітав учасників конференції Микола Сюсько, заступник керівника відділу регіональної діяльності Програми «U-LEAD з Європою».
Задля підвищення енергоефективності, зниження витрат на енергоспоживання в муніципальному секторі та ефективнішого використання альтернативних джерел енергії в Городенківській, Галицькій та Долинській громадах Івано-Франківської області, Глибоцькій, Новоселицькій та Хотинській громадах Чернівецької області, Горінчівській, Свалявській та Ясінянській громадах Закарпатської області запровадили систему енергетичного менеджменту.
За шість місяців реалізації проєкту представники громад-учасниць пройшли навчання, успішно склади тестування та стали сертифікованими енергоменеджерами.
Тепер їх основні завдання – розробка місцевих програм енергоефективності, інвентаризація викидів СО2 і впровадження заходів щодо їх скорочення, а також моделювання енергетичних балансів територій, виходячи з нових реалій.
«Прогресивна громада — це в першу чергу енергоефективна громада. І першими кроками для підвищення рівня енергоефективності є енергоменеджмент та енергомоніторинг. Завдяки проєкту в дев’яти громадах сьогодні успішно впроваджують систему енергоменеджменту. Вона дозволить досягти більшої ефективності використання енергії та зменшити споживання, що в свою чергу сприятиме зниженню навантаження на бюджет громади. Ми дуже задоволені результатами реалізації проєкту. 24 енергоменеджери пройшли навчання, отримали сертифікати і вже успішно працюють в своїх громадах. Завдяки таким проєктам, таким підходам і такій співпраці ми маємо чудовий результат», – відмічає керівниця проєкту Тетяна Данилів.
Територіальні громади під час підготовки до осінньо-зимового періоду ставлять перед собою цілі у напрямку зменшення витрат тепла в комунальних закладах при мінімальних затратах, забезпечення будівель альтернативними джерелами енергії під час аварійних відключень, а також допомоги населенню в підготовці до зими та розробити план пошуку майбутніх ресурсів опалення.
«Енергетична безпека громади починається з розуміння того, як ми будемо жити в перспективі глобального дефіциту енергоносіїв. Це не тільки те, що ми будемо робити, коли будуть відключення світла чи газу. Це передусім розуміння енергетичного переходу, де громади моделюють своє споживання і можливості місцевого виробництва енергії. Такі громади більш автономні і, як наслідок, менш залежні від зовнішніх обставин. Поодинокі рішення є, на жаль, малоефективні. Ми в «Асоціації ОТГ Прикарпаття» прагнемо до системних змін в цій сфері муніципального управління. Тому зараз ми готуємо за однією програмою фахівців для роботи в органах місцевого самоврядування, робимо інвентаризацію найбільш енергозатратних об’єктів, готуємо програми з енергоефективності, за якими підуть інвестиції. І це все робиться командно з мережею громад поки що з трьох областей західного регіону», – відмічає Ігор Мельничук, виконавчий директор МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття».
Під час дискусійної панелі «Взаємодія регіонів та громад у забезпеченні енергетичної безпеки» експерти закцентували на державних інструментах та можливостях залучення інвестицій у розвиток енергоефективності громад, сучасних тенденціях та місцевих інструментах сталого енергетичного розвитку муніципалітетів.
А громади-учасниці проєкту отримали валізи енергоменеджерів, які дозволять сертифікованим спеціалістам їхніх муніципалітетів здійснювати якісний енергомоніторинг для ефективного управління енергією та оптимізації витрат на енергоресурси.
Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 375