На Івано-Франківщині актуалізують потреби ВПО щодо забезпечення їх необхідним житлом
Потреби в облаштуванні додаткових місць для проживання вимушених переселенців, проведення для цього реконструкцій наявних приміщень та надання необхідної допомоги ВПО розглядали в обласній військовій адміністрації.
Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську ОДА.
Тут відбулася зустріч із представниками Кластера з питань житла під керівництвом заступників голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко та Вадима Созоника.
Участь в онлайн-засіданні Кластера взяли представники п’ятнадцяти міжнародних, гуманітарних, благодійних організацій та керівники профільних підрозділів обласної військової адміністрації.
За словами Вадима Созоника, на Прикарпатті зараз офіційно зареєстровано 132 тис. 579 внутрішньої переміщених людей. Робота обласної військової адміністрації зосереджена на об’єднанні зусиль наших міжнародних партнерів, військової адміністрації та органів місцевого самоврядування для підготовки приміщень задля довготривалого проживання ВПО. Для цього опрацьовано перелік об’єктів, де можна поселити переселенців. Щоденно опрацьовуються питання щодо їх підготовки до проживання ВПО, проведення необхідних ремонтних робіт та обладнання усім необхідним.
Людмила Сірко розповіла про переселенців, які потребують соціальної допомоги, та подякувала усім міжнародним партнерам за ту непосильну допомогу, яку вони надають українцям, починаючи з перших днів агресії росії проти України: «За підтримки міжнародних партнерів у нашій області облаштовують все більше шелтерів та соціального житла для ВПО. У співпраці з міжнародними, гуманітарними організаціями маємо змогу забезпечувати потреби вимушених переселенців, які лишили власні домівки через бойові дії, надати їм засоби першої необхідності та облаштувати їм помешкання. Ми вдячні за ту підтримку, яку отримуємо від міжнародних та вітчизняних донорів. Завдяки їх допомозі нам вдається робити важливу справу з підтримки наших людей, які змушені були переселитися з регіонів, де ведуться активні бойові дії».
Під час засідання кластера йшлося про ремонт приміщень, які тривалий час не використовували, переобладнання їх під житло та будівництво нових об’єктів. Зауважувалося, що цей кластер є координаційним механізмом, який надає внутрішньо переміщеним особам та іншим людям, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, допомогу, аби жити у безпечному та належному житлі.
Представники міжнародних, гуманітарних організацій розповіли про проєкти, які вони опрацьовують, зокрема, капітальний ремонт, будівництво житла або реконструкцію об’єктів, які використовуватимуть для тимчасового та довготривалого перебування переселенців.
Також на нараді обговорили питання медичного та соціального забезпечення, психологічного та юридичного супроводу. Розглянули спільно з партнерами можливості міжнародних та державних програм зі створення робочих місць та самозайнятості серед ВПО, облаштування дитячих та цифрових просторів.
На завершення зустрічі представники обласної військової адміністрації подякували міжнародним і гуманітарним організаціям за допомогу та висловили сподівання на продовження плідної співпраці.
Переглядів: 388