
На фасаді Бурштинського ліцею відкрили та освятили анотаційну дошку-Олесі Михайленко
Сьогодні на фасаді Бурштинського ліцею імені Ольги Басараб було відкрито та освячено уже 13-ту анотаційну дошку, але вперше відважній дівчині, Олесі Михайленко. Незважаючи на свій юний вік і тонку творчу натуру, вона стала на захист рідної землі.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Бурштинську міську раду.
Життєвий шлях Олесі
У школі захоплювалася творчістю: відвідувала танцювальний гурток, багато виступала, співала, вишивала бісером, займалася фотографією та створювала відео. Цікавилася психологією, мріяла здобути дві вищі освіти – історичну та фінансову, а також вивчити багато іноземних мов.
У 2017 році закінчила Бурштинський ліцей ім. Ольги Басараб і вступила до Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького на історичний факультет. Навчалася старанно, здобула диплом із відзнакою, а у 2021 році завершила бухгалтерські курси.
У 2018 році вступила до полку «Азов», служила в роті матеріального забезпечення, виконувала обов’язки діловода. Згодом стала телефоністкою 1-го екіпажу командно-штабної машини вузла зв’язку.
Олеся дуже захоплювалася життєвим шляхом і творчістю Лесі Українки, тому спочатку взяла позивний «Леся», мріючи згодом «дорости» до «Українки».
Під час повномасштабного вторгнення Олеся разом із побратимами перебувала в Маріуполі. Опинилася в повному оточенні на території заводу «Азовсталь», де допомагала розподіляти продукти та речі, підтримувала бійців і цивільних.
8 травня 2022 року російська авіабомба влучила в бункер, де знаходилася Олеся з побратимами та посестрами. Відтоді вона не виходила на зв’язок. На момент загибелі їй було 22 роки.
“Олеся не впала, а птахом злетіла в небеса, щоб нам виборювати та захищати нашу свободу – свободу, яку ми інколи знівельовуємо як цінність і починаємо розуміти лише тоді, коли втрачаємо. Саме такі постаті, як Олеся, не кричали про цінності – вони ними жили.”
“У таких анотаційних дошках ми карбуємо у віках пам’ять про достойних людей, завдяки яким маємо можливість жити вільно, без окупації та поневолення. Головне – пам’ятати й берегти пам’ять про всіх, хто стояв на захисті нашої Української держави. Пам’ятаємо! Помстимося!”
“Є слова, які ніколи б не мали прозвучати, і події, які б ніколи не мали відбутися. Але, на жаль, вони сталися… Той біль, який є в серці нашої “азовської” родини, ніколи не зникне. Єдина надія його пережити – це єдність, гуртуватися і бити нашого спільного ворога. А найголовніше – пам’ятати. Росіяни, коли окуповували українську землю, перш за все знищували пам’ятні дошки загиблим військовим, щоб стерти нашу історію, а на другий день завозили свої підручники. Їхня мета – заплямувати нашу пам’ять, знищити наше майбутнє. Але Олеся не зникла – вона стала зіркою, до якої ми тягнемось, і прикладом для багатьох.“
“Україно, Свята Мати Героїв, зійди до серця мого, збури його бурею Кавказу, шепчи мені про шум Карпат, гримоти розкотами гармат…”





Переглядів: 340