Цього дня в університеті зібралося чимало людей, які прийшли вшанувати пам’ять батька, учителя, наставника, засновника й першого ректора Університету Короля Данила. Серед гостей дійства було чимало священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, для яких отець Іван був добрим співбратом, мудрим наставником та прикладом для наслідування.
Захід розпочався із молебню до Пресвятої Богородиці, який помолилися у каплиці навчального закладу.
Відтак розпочався благодіний вечір, упродовж якого велика кількість людей ділилися спогадами про світлу постать отця Івана Луцького.
Звертаючись до присутніх у залі, Митрополит Володимир подякував за організацію такого світлого, пам’ятного та важливого заходу.
«Світла постать о. Івана є добрим прикладом для наслідування. Він у своєму житті керувався гаслом “Моліться і працюйте”. Отець Іван Прикладав багато зусиль для розвитку нашої молоді, Батьківщини й Української Греко-Католицької Церкви. У пам’яті духовенства він завжди залишиться великим мужем нашої Церкви, бо допомагав їй «ставати на ноги» у часи виходу з підпілля й активно працював задля її розвитку», — розповів про отця Івана Владика Володимир.
Отець Олег Каськів, ректор Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, ствердив, що у його серці о. Іван залишившися людиною із великим серцем, яка понад все любила робити добро для своїх ближніх, підтримуючи їх.
Ректор ІФА також пригадав, що найбільшою мрією о. Івана було те, щоб допомогти кожній дитині, яка має бажання вчитися, але не має на це коштів, реалізувати своє покликання. Дану місію сповнює родина душпастиря й до сьогодні, створивши фонд Івана Луцького, надаючи студентам можливість безкоштовно навчатися.
У ході вечора відбувся благодійний аукціон із метою збору коштів для підтримки Збройних сил України.
Лоти для аукціону надало чимало осіб та організацій. Зокрема, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин надав ікону «Розп’яття Ісуса в момент покидання Землі і повернення до Батька Свого».
Дана ікона — це високомистецький твір із рідкісним сюжетом. Вона написана орієнтовно у 1910-1912 роках, автор невідомий. Припускають, що вона була привезена отцями-редемптористами, які приїхали на запрошення Митрополита Андрея Шептицького з Бельгії.
До Станіславова отці-редемптористи приїхали на запрошення Єпископа Григорія Хомишина у 1920 році. Вони душпастирювали у церкві св. Йосифа на Гірці, а ікона зберігалася у храмі з часів його заснування.
Даний лот продали за 300 тисяч гривень.