Мода на підводку очей каялом: що ми знаємо про появу даного олівця
Олівець для очей: цікава історія.
Азія, Африка, Єгипет, арабські країни, Індія і ще кілька племен використовували і продовжують підводити очі каялом. До речі, вважається, що він відомий з 3-4 тисячоліття до нашої ери.
Каял — контурний м’який косметичний олівець для підводки очей, в традиційний склад якого входять натуральна сажа або подрібнені мінерали і антисептичні речовини рослинного походження.
Спочатку ним користувалися знатні дами Єгипту, а трохи пізніше і чоловіки вирішили не відставати. Після початку активної торгівлі, ідея підводити очі, прижилася навіть в тих країнах, де раніше ніхто про таке і не думав.
Навіщо люди використовували каял
Робилося це для захисту від Сонця — такі собі допотопні сонячні окуляри, нібито чорні кола навколо очей притягують на себе жар і світло, і люди не так страждали (хоча, це помилкове твердження) від яскравого світла та інших радощів тропічного і субекваторіального клімату.
А ще такий макіяж вважався оберегом від напастей і різних капосних духів.
Забобони поширюються з космічною швидкістю і, незабаром, левова частка арабського світу від немовлят до людей похилого віку підводили очі каялом, а іноді креслили вертикальну лінію уздовж підборіддя.
До речі, в Індії каял робився з товченої деревини сандалу, тому точка у жінок на лобі — червоного дерева. А ось у 2010 році вчені Лувру вирішили досліджувати єгипетський каял. Виявилося, в ньому непристойно багато свинцю. Такий собі оберіг.
Якщо задатися питанням, що з’явилося раніше: виразні очі підфарбовані сурмою або алкоголь, то відповідь буде — фарба для очей.
Слово алкоголь — походить від того ж арабського al-kuħl, що перекладається, як “порошкоподібна сурма”. З 12 століття так позначалися усі продукти сублімації. Через якихось сто років вже вікінги, слідом за бедуїнами і піратами, стали підводили очі, щоб і валькіріям сподобатися і ворогів налякати, ну і позначити свій статус мандрівника.
Переглядів: 369