Міфи та реальність про елітну косметику
Наскільки поняття «елітна косметика» не відповідає дійсності.
Відомо, що косметична індустрія — це серйозний бізнес, який спирається на закони маркетингу. І хоч ці закони не мають юридичної сили, виробники слідують за ними з великою охотою. Маркетинг, своєю чергою, спирається на дослідження аудиторії: що аудиторія очікує, що у неї «піде», тобто за що споживач готовий викладати свої гроші. І з’ясовується, що наша аудиторія найбільше любить те, що пов’язане з поняттям «елітний». Що тільки не випускається під цією маркою, а вже косметики це стосується у першу чергу.
Але наскільки поняття «елітна косметика» не відповідає дійсності?
Для цього звернемося до визначення. Елітний — означає кращий, обраний. Поважаюча себе жінка готова витратити чималі гроші, щоб доглядати за обличчям з допомогою не аби якого, а елітного крему. Але що стоїть за цим найменуванням? Спочатку звернемося до «міфології».
Міфи про елітну косметику
- Ексклюзивність. Ще одне популярне в красивому бізнесі слово. Продукцію можна назвати ексклюзивною, якщо вона зроблена з унікальних інгредієнтів в єдиному місці і недоступна для продажу ніде, крім єдиного дистриб’ютора. На практиці ж у нас лінії «ексклюзивної» косметики продаються в будь-якому салоні. Це не означає, що ексклюзивної косметики не буває, просто не треба плутати поняття.
- Елітні інгредієнти. Виробники оточують легендами свої найменування, рекламуючи вміст то чорної ікри, то трюфелів, то золота-діамантів… В більшості випадків ефективність цих інгредієнтів у косметології науково не доведена, але зате в їх «елітності» ніхто не сумнівається. Дійсно, в лініях професійної косметики є дорогі інгредієнти, але вони скоріше результат наукових розробок. Має значення також якість складу, але цю якість можуть забезпечити найвідоміші трави і олії, а не ікра і трюфелі.
- Популярність бренду. Красива баночка в дорогій упаковці, яка продається за великі гроші і реклама якої публікується в глянцевих журналах з портретами знаменитостей, звичайно, виглядає як елітна косметика. Але не треба забувати, що дві третини вартості у цьому разі ми платимо за бренд і за витрати на рекламу. До справжнього поняття “кращий і обраний” такий крем може мати слабке відношення.
Що реально важливо в елітній косметиці
- Наукова і ділова репутація фірми-виробника. Ця фірма може як володіти світовою популярністю, так і бути відомою лише вузькому колу професіоналів, але репутація складається на основі підтверджених клінічних випробувань і наукових патентів, а не на основі маркетингових ходів.
- Міжнародний сертифікат якості. Щоб претендувати на заявлені якість, унікальність і ефективність, недостатньо одних слів. Підтвердженням може служити тільки добровільна сертифікація та відповідні документи.
- Відповідність сертифікаційним вимогам. На довірливості споживачів до різного роду інновацій намагаються заробити недобросовісні підприємці, що продають косметику з «чудовими» властивостями, при виробництві яких використовувалися незареєстровані технології. Ризик, звичайно, благородна справа, але тільки коли мова не йде про науковий підхід до краси.
Перед тим як зробити свій вибір, звичайно, корисно почитати і отримати відгуки про косметику у тих, хто нею користувався. Але заковика в тому, що шкіра у всіх різна, і те, що чудово підійшло одній, зовсім не підійде інший. Правильний вибір можна зробити тільки методом проб разом з професійним косметологом, який найбільше зацікавлений у результаті, ніж в отриманні відсотків з продажу косметики. Але зате в результаті можна бути впевненими, що ви знайшли «свою» косметику, а своє — найдорожче.
Переглядів: 274