Міфи і факти, які дозволять вам дізнатися трохи більше про вітамін С

Здоров`я

Люди не здатні виробляти його в своєму організмі.

Вітамін С сміливо можна назвати одним з найпопулярніших корисних речовин. Всі дізнаються про нього мало не з пелюшок, і зазвичай перше, що спадає на думку, коли йдеться про цей вітамін, — це застуда, апельсини і цинга.

З часу відкриття вітаміну С про нього було отримано багато різних відомостей, але не всі вони точні. Ось кілька міфів і фактів, які дозволять вам дізнатися трохи більше про цю важливу для нашого організму речовину.

Міф. Добавки вітаміну С захищають від застуди

На жаль, вітамін С не може знизити ймовірність того, що ви підчепити який-небудь вірус і захворієте. У сезон застуд можна хоч кожен день закушувати аскорбінову кислоту апельсинами, але ризик захворіти все одно не зменшиться. Однак є і хороші новини: якщо ви вже захворіли, то вітамін С може трохи скоротити тривалість хвороби. Тому не варто зовсім списувати його з рахунків.

Факт. Дефіцит вітаміну С зустрічається рідко

Дефіцит вітаміну С — дуже неприємна штука, що супроводжується кровоточивістю ясен, опухлими суглобами, моторошною сухістю шкіри і так далі. Але якщо ви не вирушили в літню мандрівку по морю, маючи в запасі одні галети і воду, то все це вам не загрожує. Цинга зустрічається вкрай рідко. Можна сказати, що це захворювання практично зникло після того, як в кожній аптеці з’явилися вітаміни, які доступні будь-якій людині. Навіть якщо нестача вітаміну С все-таки зустрічається, то зазвичай проходить без серйозних ускладнень.

Міф. Цитрусові — найкраще джерело вітаміну С

Цитрусові — прекрасне джерело вітаміну С і, що важливо, досить смачне. Але є продукти, які значно перевершують апельсини і лимони за вмістом аскорбінової кислоти. До таких продуктів відносяться шипшина, болгарський перець, чорна смородина, обліпиха, броколі, ківі та інші.

Факт. Вітамін С допомагає контролювати вагу

Дослідження вчених з Університету штату Арізона (США) показало, що вітамін С може впливати на здатність організму використовувати жир в якості джерела енергії як під час вправ, так і в стані спокою. Але не поспішайте запасатися аскорбінкою, вітамін С — це не чарівний жироспалювач: він просто важливий учасник складного процесу ліпідного обміну, і при його нестачі можуть виникнути порушення. Тож для позбавлення жиру як і раніше важливі раціон, що включає продукти, багаті корисними речовинами (у тому числі і вітаміном С), а також фізичні навантаження.

Міф. Неможливо отримати забагато вітаміну С

Наше тіло не накопичує аскорбінову кислоту, тому отримати гіпервітаміноз, як і дефіцит вітаміну С, досить важко. Але можливо, якщо вживати його безконтрольно. Рекомендовані добові норми вітамінів існують не просто так, і їх краще дотримуватися. Передозування вітаміну С може викликати нудоту, здуття живота, розлад травлення, головні болі, безсоння і камені в нирках.

Джерело



Переглядів: 274