Маловідомі та просто дивовижні факти про сльози
Людям властиво час від часу плакати, і сльози — природна реакція організму на різні емоційні потрясіння.
Людина може заплакати від самих різних емоцій, як від негативних, так і позитивних, але насправді сльози виконують насамперед захисну функцію. Приміром, якщо вам в обличчя буде дути різкий вітер, очі почнуть сльозитися, щоб уберегтися від можливих пошкоджень. Аналогічна реакція послідує і на потрапляння в око якого-небудь стороннього тіла.
Факти про сльози
- Слізні залози людини в нормальних умовах виділяють в середньому 0,5-1 мл сліз в день, якщо, звичайно, вона не плаче.
- Сльози виробляються не тільки у людей, але й в інших ссавців, а також у плазунів, птахів та земноводних.
- В наших сльозах міститься певна доза лугу.
- Творець пеніциліну Олександр Флемінг вперше звернув увагу на те, що сльози — це не «просто вода». До їх складу входить так званий лізоцим — речовина, здатна знищувати мікроби. Лізоцим добре дезінфікує очне яблуко.
- Близько 98% людської сльозинки становить вода, тобто в сльозах міститься приблизно стільки ж води, скільки в огірках.
- Хімічний склад сліз схожий зі складом крові, але на відміну від крові в слізній рідині більша концентрація калію і хлору, а ось органічних кислот менше.
- Сльози виділяються не тільки через очі. По наскрізному каналу вони проникають у дихальні органи та зволожують слизову оболонку носа. Проникає в ніс разом зі сльозами й лізоцим, який очищає повітря, що вдихається нами.
- Сльози несуть в собі не менше інформації, ніж крапля крові: їх хімічний склад в залежності від стану організму постійно змінюється.
- Також вони допомагають плекати рогівку ока поживними речовинами.
- Сльози бувають фізіологічними — рефлекторними, потрібними для зволоження та очищення очей, і емоційними, що виникають як реакція на емоційне потрясіння.
- Виробляються вони слізними залозами, розташованими в особливій виїмці лобової кістки людського черепа, прямо над очницями.
- Деякі очні захворювання можуть привести до різкого зниження ефективності роботи слізних залоз.
Переглядів: 284