Люди, які діляться грішми без вигоди, живуть довше — фахівці провели аналіз
Дослідники проаналізували безоплатні виплати країн і передавання грошей з рук у руки.
Бути щедрим, вміти ділитися — добре не лише з точки зору моралі. Спільне дослідження вчених з Німеччини та США показало, що щедрі люди живуть довше. Висока тривалість життя характерна для всіх товариств, де люди легко діляться одне з одним ресурсами.
Висновки дослідників ґрунтуються на аналізі безоплатних виплат країн. «Під мікроскопом» виявилися так звані трансфертні платежі. Під це поняття підпадають будь-які передачі грошових коштів або ресурсів від держави до людей або від приватної особи приватній особі без мети отримати будь-яку вигоду у відповідь.
Сюди входять соціальні допомоги, пенсії, субсидії приватним підприємцям. Але це все державні трансфертні платежі; вчені ж звернули увагу і на те, як часто люди безоплатно передають гроші одне одному, і порахували, який відсоток такі операції займають від доходу людини за все життя.
Передбачувано в лідерах опинилися розвинені країни — у Франції і Японії — найвища тривалість життя і найвищі показники безоплатної передачі коштів від людини до людини. В середньому житель цих країн віддає (родичам, друзям, благодійним організаціям) 68-69% відсотків доходів за все життя.
Але щедрість впливає на тривалість життя і в менш благополучних країнах. Наприклад, попри те, що ПАР економічно більш розвинена, ніж інші африканські країни, трансфертні платежі в ній мало поширені, і за тривалістю життя республіка програє деяким менш успішним сусідам.
“Наш аналіз показує, що перерозподіл (у тому числі між людьми без участі держави) впливає на рівень смертності в країні, незалежно від обсягу валового внутрішнього продукту на душу населення”, — говорить Фанні Клюге, одна з авторів роботи.
Переглядів: 377