Людмила Сірко взяла участь у восьмому засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я

Здоров`я, Суспільство

Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька взяли участь (онлайн) у восьмому засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.


Захід відбувся під співголовуванням заступниці керівника Офісу Президента Ірини Верещук та міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської щодо впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я.


Під час засідання мовилося про новоприйнятий Закон України «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні», зокрема, створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка відповідатиме європейським нормам та стандартам й працюватиме для всіх громадян країни. Зауважувалося, що прийнятий Закон спрямований на забезпечення доступу до якісних послуг, захист прав людей із психічними розладами та іншими проблемами, що стосуються психічного здоров’я, запобігання виникненню психічних розладів й усунення шкідливих факторів, що впливають на психічне здоров’я українців.


Обговорювали також впровадження пріоритетного проєкту Всеукраїнської програми ментального здоров’я, розширення переліку безоплатних медичних послуг для ветеранів, їх надання у сфері ментального здоров’я та результати роботи щодо планів заходів з психічного здоров’я на регіональних рівнях.


Людмила Сірко розповіла про реалізацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Івано-Франківській області, зокрема, робочу групу з питань підтримки ментального здоров’я, картування надавачів психосоціальних послуг, створення мережі надавачів послуг з покращення ментального здоров’я, – а це шість в райдержадміністраціях, 62 – в територіальних громадах області та структурних підрозділах ОВА, Центри життєстійкості, центр ментального здоров’я, центр ветеранського розвитку, ветеранські простори, центри зайнятості, роботодавці, вищі навчальні заклади, ДСНС, ГУНП, громадські, міжнародні та релігійні організації. На сьогодні працює 705 надавачів цих послуг.
«Впроваджується інтеграція психологічної допомоги у первинну медичну допомогу. 61 комунальне некомерційне підприємство надає первинну медичну допомогу і подало до НСЗУ заявку на підписання угоди на 2025 рік за пакетом «Первинна медична допомога». Навчання за курсом «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP» пройшли 873 лікарі та 1454 медичних сестер», – зазначила посадовиця.


Йшлося й про соціальний захист ветеранів, надання реабілітаційної допомоги у 23 закладах охорони здоров’я, роботу 25 мультидисциплінарних команд із психологами та психологічну допомогу для захисників надають у ветеранських просторах. У 2024 році в закладах охорони здоров’я отримали психологічну допомогу 3089 ветеранів війни та 530 членів їх родин і родин Героїв.


Переглядів: 220