Лікарі-реабілітологи з Франківська пройшли навчання з допомоги людям з травмами спинного мозку

Суспільство

Мультидисциплінарна команда лікарів-реабілітологів ЦМКЛ пройшла спеціальне навчання. Упродовж дводенного тренінгу учасники змогли більше дізнатись про життя людини, яка перенесла спинномозкову травму. Як прийняти діагноз і з ним жити? Як допомогти людям на колісному кріслі стати самостійними? Саме цього навчались члени мультидисциплінарної команди ЦМКЛ. 


Пише Голос-Інфо з посиланням на КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”


Організували семінар ГО «Група Активної Реабілітації» спільно з Momentum Wheels for Humanity у проєкті «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я».


Ерготерапевт ЦМКЛ Василина Перегуда каже, що і з травмою спинного мозку можна пристосуватись до нових умов і жити щасливо: «Всі люди різні. Одні, на жаль, можуть замкнутись і не виходити з дому. Або не хочуть прийняти реальність чи живуть ілюзіями, бажаючи знову ходити, хоч з медичної точки зору це може бути неможливо. А є люди, які прийняли ситуацію і продовжують повноцінно жити. Під час семінару ми спілкувались з дівчиною, яка після 5 років травми, народила дитину, живе радісно і має багато мрій, хоче ще народжувати. Тобто вона навчилась жити в новому стані і їй максимально комфортно».


Також під час семінару говорили про філософію та практичне використання. МКФ (міжнародна кваліфікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я), елементи безбар’єрності та універсального дизайну, особливості роботи інструкторів першого контакту.


«Це те з чим ми працюємо і визначаємо стан нашого реабілітаційного пацієнта. А також встановлюємо цілі, які можна досягнути, щоб максимально сприяти самостійності пацієнта та його адаптації у повсякденному житті», – говорить Василина Перегуда.


Переглядів: 398
banner