Користь і шкода чаю з малинового листя
Кому можна пити чай з листя малини.
Трав’яні чаї — відмінна альтернатива класичним чаям та каві. Чаї на основі натуральних трав і рослин, багатих на вітаміни і природні антиоксиданти, не тільки чудово втамовують спрагу і тонізують, але і мають цілий ряд корисних властивостей для організму залежно від складу збору. Розповідаємо, чому чай з малинового листя заслуговує на особливу увагу серед трав’яних чаїв і в яких випадках його корисно пити.
Для зміцнення імунітету
Навіть найзапекліші любителі малини часто недооцінюють її листя, тоді як воно — справжнє джерело вітамінів і мінералів і містить навіть більше антиоксидантів, ніж самі плоди. Тому чай з малинового листя часто п’ють як імуностимулюючий і загальнозміцнюючий засіб.
Під час застуди
Якщо ви все ж захворіли, листя малини — відмінний потогінний і жарознижувальний засіб, і до того ж володіє протизапальними і відхаркувальними властивостями.
Перед настанням критичних днів
Цей незамінний напій для жінок допомагає полегшити спазми і зменшує інтенсивність кровотеч завдяки хімічному складу і кровоспинному ефекту листя малини. Також чай часто застосовують при різних гінекологічних захворюваннях і запаленнях.
Під час останнього місяця вагітності
Деякі лікарі рекомендують пити відвар з листя малини при пізніх термінах вагітності: завдяки властивостям малинового листя розм’якшується шийка матки і це сприяє більш легким пологам. Проте з тієї ж причини слід виключити його вживання під час перших триместрів, оскільки він може спровокувати викидень.
У листя малини багато і інших корисних властивостей: воно допомагає при серцево-судинних захворюваннях, нормалізує роботу травної системи, сприяє нормалізації сну, лікує ясна, і знижує негативні наслідки від стресу. Але як у всього в цьому світі, у них є і зворотна сторона і ряд протипоказань. Не рекомендується пити відвар з малинового листя при деяких ниркових захворюваннях, хронічних запорах і слабкій перистальтиці, підвищеній кислотності і виразці шлунку, хронічному гастриті, бронхіальній астмі та індивідуальній непереносимості.
Переглядів: 302