Кілька порад від фахівців щодо вибору зволожувального крему для обличчя

Поради, Територія успіху

Зволожувальний крем для обличчя треба вміти вибирати.

Зволожуй, зволожуй, зволожуй — одноголосно говорять нам косметологи і дерматологи. Але щоб ця (важлива, не сперечаємося) процедура дійсно була ефективною, під час вибору крему потрібно врахувати кілька факторів.

А воно мені треба?

У більшості випадків — так, ваша шкіра зневоднена. Щасливчики, які проживають в екологічно чистих районах з природною вологістю повітря, більшою за 60 % і середньодобовою температурою близько + 25 градусів, можуть далі не читати. У інших випадках шкіра не може впоратися з самозволоженням, оскільки ми постійно влаштовуємо їй випробування у вигляді центрального опалення, кондиціонування повітря, вуличного пилу і смогу, вітру і екстремально низьких та високих температур. Так, до речі: майте на увазі, що екстремальним коливанням температури для шкіри є 15 градусів. Тобто, якщо у приміщенні +22, а на вулиці +7, то це вже стрес для шкіри.

Але у мене жирна шкіра…

Якщо ви візьмете сухарик і намажете його маслом, він не перетвориться на шматок свіжого хліба, а стане просто масляним сухариком. Так і зі шкірою: те, що ваші сальні залози виробляють більше жиру, ніж потрібно, ніяк не впливає на ситуацію з рівнем вологи у епідермісі. Єдиний плюс жирної шкіри — вона краще утримує вологу саме завдяки плівці, що формується на поверхні. Просто вибирайте не креми, а гелі або флюїди, бажано з позначкою oil free, але не відмовляйся від зволоження.

У чому принцип дії зволожувального крему?

Існує кілька компонентів для зволоження шкіри: зволожувачі, емоленти і оклюзиви. Перші безпосередньо зволожують, другі живлять шкіру і пом’якшують її, а треті затримують привнесену вологу у верхніх шарах, не даючи їй випаруватися. Оптимальний зволожувальний крем вміє робити все.

Які інгредієнти найважливіші?

Гліцерин (міф про його шкоду давно спростований), гіалуронова кислота, карбамід (позначається як urea), альфа-гідроксикислоти (гліколева і молочна — кращі за усі інші), рослинні олії (особливо кокосова, ши, абрикосова і мигдальна). Карбамід і АНА допомагають очистити поверхню шкіри від відмерлих клітин, гіалуронова кислота і гліцерин зволожують, а олії пом’якшують і захищають.

Чи важливо, коли і як наносити крем?

Так, і дуже. Ідеальний варіант — наносити крем на вологу шкіру, давши воді стекти і трохи промокнувши обличчя серветкою або м’яким рушником. Шкіра починає відчувати зневоднення одразу ж, як висихає, тому “зачинити” вологу всередині найкраще, не давши порам закритися, а верхньому шару клітин “засохнути”.

Чи завжди дорогий крем кращий за дешевий?

Практика показує, що ні. Головне, щоб зволожувальний засіб підходив саме вам і вашій шкірі. Суперексклюзивний продукт, розроблений провідними лабораторіями, може викликати алергію або просто не вбиратися шкірою, а бюджетний варіант раптово стане вашим улюбленим. Ідеально, звичайно, підібрати крем разом з дерматологом або косметологом, але якщо такої можливості немає, вибирайте гіпоалергенні марки і креми з позначками “для чутливої шкіри” і ніколи не замінюйте крем частіше, ніж раз на місяць.

Джерело



Переглядів: 308