Кілька корисних порад щодо вживання інжиру

Здоров`я

Інжир теж треба вживати правильно.

Інжир, він же фіга, фігове дерево або смоковниця, — найдавніша з рослин, яку людина почала вирощувати для вживання у їжу. Сортів інжиру безліч. Кожен має свій колір: фіолетовий, зелений, жовтий, коричневий, червоний, білий і навіть чорний.

У інжиру солодкуватий, ні на що не схожий смак і хрустке їстівне насіння. Його їдять як свіжим, так і у сушеному, а ще у в’яленому, вареному, запеченому і навіть смаженому вигляді. Як правильно їсти інжир?

Як їсти свіжий інжир

Свіжий інжир правильно їсти у сезон збору врожаю — з серпня до початку жовтня. Стиглий плід має яскраво виражений солодкий аромат. Якщо він не пахне, то це означає, що він ще не дозрів, а наявність кислого запаху означає, що продукт зіпсований.

Вибирайте плоди без тріщин, вм’ятин і темних плям. Трохи натисніть на шкірку — м’якоть стиглого інжиру повинна бути м’якою. Стиглі плоди потрібно зберігати у холодильнику не більше трьох днів. Для більш тривалого зберігання використовуйте заморозку.

За годину до вживання дістаньте інжир з холодильника — за кімнатної температури він смачніший. Перед їжею промийте плід під прохолодною водою, обережно видаливши пальцями весь бруд, щоб не пошкодити шкірку. Потім обережно протріть плід паперовим рушником.

Як їсти — зі шкіркою або без? Шкірка плоду їстівна, тому її не потрібно зчищати. Просто видаліть стебло і розділіть інжир гострим ножем навпіл або на четвертинки. Однак якщо вам не подобається текстура шкірки, очистить її пальцями, починаючи з верхівки плоду.

Сирий інжир вживають як окрему страву, так і задля добавки до каш, йогуртів та інших молочних продуктів. З інжиром, бананом і молоком виходять смачні смузі. Свіжий продукт можна доповнити медом або збитими вершками, а зверху посипати горіхами. Або додати плід у салат з козячим сиром і руколою. Багато людей оцінять свіжий інжир з гострим сиром.

Крім того, з інжиру можна зробити смачні цукерки, просто обливши його шоколадною глазур’ю.

Спробуйте приготувати свіжий плід на грилі: розріжте його навпіл і смажте 2-3 хвилини. До готового інжиру додайте сир маскарпоне або збиті вершки або ванільне морозиво. Плід також можна обсмажити на грилі, обгорнувши шинкою.

Свіжий інжир запікають з куркою і будь-яким іншим м’ясом, додавши перед приготуванням бальзамічний оцет.

Як їсти сушений інжир

На відміну від сирого інжиру, сушений доступний цілий рік. Під час придбання вибирайте плоди з чистою, сухою шкіркою без пошкоджень і тріщин. Зберігайте сухий інжир у холодильнику у відсіку для фруктів, загорнувши його у папір або поклавши у контейнер. А перед вживанням обов’язково промийте.

Сушений продукт можна їсти як звичайний сухофрукт, додавати його у кашу, сир, йогурт, морозиво, випічку і навіть у піцу. Щоб плід був м’якшим, замочіть його на ніч у воді або прокип’ятіть у воді 10 хвилин.

Перед тим як нарізати сухий інжир, занурте ніж у теплу воду, щоб він не прилипав до м’якоті. З сухого інжиру можна приготувати пюре для соусів, напоїв і десертів. Для цього замочіть плід у теплій воді на 15-20 хвилин, а потім подрібніть у блендері.

Сухий інжир також гарний як складова сирної тарілки. До цього плоду підійдуть сир з блакитною, білою цвіллю, козячий сир і фета. Розпорошите на тарілку мед, бальзамічний оцет або оливкову олію і подавайте зі скибочками хліба.

Інжир: корисні властивості і протипоказання

Інжир — дуже корисний для здоров’я продукт. Плоди, листя і коріння фігового дерева навіть використовують для приготування ліків. Так, плоди допомагають налагодити травлення завдяки пребіотикам і високому вмісту клітковини. Інжир також рятує за наявності закрепів, але й через велику кількість оксалатів у складі здатний викликати небажаний проносний ефект, тому вживати продукт треба у помірних кількостях.

Багатий на калій свіжий інжир рекомендують за наявності високого артеріального тиску. Крім того, це відмінне джерело кальцію — мінералу, відповідального за щільність кісток. Інжир також багатий на магній, залізо і мідь, а також антиоксидантні вітаміни А, Е і К.

Джерело



Переглядів: 317