Івано-Франківський центр журналістської солідарності продовжує сприяти психологічному відновленню медійників

Суспільство

З початком повномасштабного вторгнення окупантів на територію України вітчизняні медійники стикаються з загрозою особистої безпеки, фінансовою нестабільністю, хронічним перевантаженням та психологічним тиском. Усе це в комплексі спричиняє їхнє професійне вигорання. З метою надання допомоги медійникам в Україні з жовтня 2023 року реалізується проєкт «Програма психологічного відновлення для журналістів».


Пише Голос-Інфо з посиланням на Школу Журналістики


Саме в рамках цієї ініціативи, яку втілює, зокрема, Харківський пресклуб, та за сприяння Івано-Франківського Центру журналістської солідарності медійники з різних регіонів нашої країни перебувають зараз на Івано-Франківщині. Цього разу резиденцією Харківського пресклубу стала приватна садиба «Підкова», що в селі Пістинь Косівського району.


13 серпня працівники Івано-Франківського Центру журналістської солідарності й учасники проєкту «Програма психологічного відновлення для журналістів» провели спільну робочу зустріч. У заході також взяли участь і представники прикарпатських медіа.


Під час розмови координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта розповіла колегам про діяльність Центру, зокрема, звернувши увагу на гуманітарну, матеріальну, психологічну та юридичну допомогу журналістам у професії. Вона також поінформувала про те, що з початку створення Центру його працівники постійно опікуються медійниками-ВПО, котрі тимчасово замешкали на Прикарпатті, а з минулого року – і журналістами з підшефних областей: Рівненської, Чернігівської, Волинської та Херсонської.


«Завдяки Національній спілці журналістів України, Міжнародній та Європейській федераціям журналістів, ЮНЕСКО в Україні діє мережа Центрів журналістської солідарності. Окрім Івано-Франківська, такі Центри є в Запоріжжі, Дніпрі, Києві й Харкові, а також Західноукраїнський, який об’єднав міста Львів та Чернівці. Ми намагаємося всіляко підтримувати вітчизняних медійників та їхні сім’ї. В умовах сьогодення це є необхідним і потрібним. Співпраця з різними інституціями, громадськими та волонтерськими організаціями, як вітчизняними, так і з-за кордону, дають нам можливість вирішувати проблемні питання, з якими до нас звертаються наші колеги, особливо ті, котрі працюють нині на прифронтових та окупованих територіях», –зазначила Вікторія Плахта.

У контексті цього координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності звернулася до присутніх журналістів висловити свої проблеми, потреби чи запитання на адресу Центру.


Під час робочої зустрічі медійники поділилися враженнями про перебування в рамках проєкту «Програма психологічного відновлення для журналістів» на Івано-Франківщині. Вони зазначили, що психологічна підтримка для них тепер дуже потрібна, заняття з психологом і практичні арт-терапевтичні, тілесні та медитативні техніки, в яких вони брали участь, стали корисними. Журналісти також зауважили, що намагатимуться провести такі заняття в своїх редакційних колективах, поділитися отриманими знаннями з колегами.


«Участь у Програмі беруть представники медіа з різних регіонів України. Пріоритет був наданий журналістам, які зараз у професії і перебувають в зоні бойових дій, у складному психологічному стані, які постійно висвітлюють події з фронту, трагічні наслідки війни. Ми провели опитування і з’ясували, що незалежно, де перебуває журналіст, чи в зоні бойових дій, чи на території тилової області, його робота в умовах війни призводить до отримання психологічних травм, тому маємо підтримати наших колег. Ми вдячні партнерам з медійної програми в Україні, які підтримали нашу ініціативу і тепер маємо можливість її втілювати. Наступного тижня будемо мати продовження програми з резиденцією на Закарпатті. Загалом у рамках програми вже було чотири таких поїздки, завдяки яким шістдесят журналістів таким чином відновили свій психологічний стан, принаймні, перезавантажилися. Користуючись нагодою, хотіла би подякувати Івано-Франківському Центру журналістської солідарності й особисто координаторці Центру Вікторії Плахті за сприяння в реалізації проєктів Харківського пресклубу. В поточному році ми вже вдруге проводимо свої ініціативи на Івано-Франківщині за підтримки Центру», – зауважила під час робочої зустрічі Людмила Доля, координаторка Харківського пресклубу, керівниця проєкту.

Пані Людмила також наголосила, що саме в силу особливості професії журналістська солідарність, спілкування, обмін досвідом – це те, що заряджає, допомагає жити і далі залишатися в професії.


Завершилася зустріч приємним моментом нагородження. Секретар НСЖУ, відповідальний секретар Івано-Франківської обласної спілки журналістів, координаторка Центру журналістської солідарності, заслужена журналістка України Вікторія Плахта вручила Спеціальну відзнаку НСЖУ спілчанці, волонтерці, керівниці ГО «Нескорені серця України» Ользі Гарасимʼюк – за активну волонтерську діяльність та з нагоди ювілею.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.







Переглядів: 292
banner