Івано-Франківський Центр журналістської солідарності й Університет Короля Данила провели онлайн-міст «Мова як захист українського інформаційного простору»

Без категорії, Події

У рамках відзначення Дня української писемності та мови відбувся онлайн-міст «Мова як захист українського інформаційного простору», який провели Івано-Франківський Центр журналістської солідарності й кафедра журналістики, реклами та зв’язків із громадськістю Університету Короля Данила.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Школу Журналістики


У тематичній зустрічі, яка відбулась у форматі онлайн / офлайн, взяли участь перша секретариня Національної спілки журналістів України Ліна Кущ, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта й асистентка Центру Богдана Засідко, т. в. о. завідувачки кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила Інна Варварук, працівники мережі Центрів журналістської солідарності України. До заходу також долучилися представники вітчизняних медіа, в тому числі журналісти-ВПО, громадські активісти, здобувачі вищої освіти факультетів журналістики з Дніпра, Львова, Івано-Франківська, Чернівців. Загалом понад півсотні учасників з різних куточків України.


Модерувала онлайн-міст координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта.
«Основа держави – це мова. Мова не тільки ідентифікує, об’єднує, але й захищає, є гарантом національної самобутності та потужним інструментом захисту інформаційного простору, протидії ворожій пропаганді, дезінформації та деморалізації українського суспільства. Як зауважив якось наш колега з Краматорська Максим Ходушко, іноді достатньо знати українську мову, щоб розпізнати російську брехню», – зазначила Вікторія Плахта, відкриваючи захід.
З вітальним словом до учасників онлайн-мосту звернулася перша секретариня НСЖУ Ліна Кущ. Вона долучилася до заходу з Палацу Європи в Страсбурзі, де брала участь у міжнародній конференції з безпеки журналістів.
«Росія має вплив на українське середовище саме через мову. Близькість мов і намагання росії втягнути Україну в своє інформаційне поле є одним з основних факторів, через які українці піддаються інформаційним впливам», – наголосила п. Ліна.
Вона також зазначила, що на відміну від країн Західної Європи, де немає фонового впливу російської пропаганди, Україна стикається не лише з прямою пропагандою, але й із прихованими, непрямими методами впливу, які є небезпечними для суспільства.
«Мова – це дещо більше, аніж набір звуків для передавання змісту. Вона творить думку й загалом формує культуру народу», – зауважила в своєму виступі Інна Варварук. Вона також виступила з презентацією «Розвиток української мови на сучасному етапі».
Попри виклики, останні роки показали й позитивні зрушення, обумовлені поточними подіями та, як наслідок, підвищенням рівня розуміння важливості мови. Адже мова – не лише засіб спілкування та інтеграції, але й фундаментальна частина ідентичності нації, коріння історичної пам’яті та культурного спадку. Тому надзвичайно важливо український контент формувати лише державною мовою. На цьому, зокрема, наголошували під час онлайн-мосту голова Чернівецької ОО НСЖУ, співкоординатор Центру журналістської солідарності Володимир Бобер, відповідальна секретариня Чернігівського обласного журналістського осередку Ольга Чернякова, інші учасники спілкування.
Загалом під час онлайн-мосту кожен із його учасників мав можливість виступити, поділитися досвідом створення українського інформаційного контенту й надати рекомендації колегам щодо активного наповнення вітчизняного інформаційного простору.

«Сьогоднішня тема нашої зустрічі надзвичайно важлива. Мова – це наша основа і без мови нація не може існувати», – сказала Наталія Войтович, координаторка Західноукраїнського Центру журналістської солідарності, доцентка кафедри теорії і практики журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.


Доцент, професор кафедри права та публічного управління Університету Короля Данила Олександр Острогляд привернув увагу учасників онлайн-мосту до окремих правничих аспектів щодо функціонування української мови.
«Надважливу справу роблять усі ті, хто щодня нагадує про важливість слова, особливо в такий час буремних випробувань, які ми, українці, маємо сьогодні. Мова народу має величезне значення. Якщо ми не будемо плекати її, ми зникнемо. Через мову ми мусимо доносити свою правду. Ми всі маємо стати єдиним мовним фронтом. Українська мова була, є і буде», – наголосила громадська діячка, поетеса зі Львова Наталія Крісман.
На завершення тематичного заходу координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта та т. в. о. завідувачки кафедри журналістики, реклами та зав’язків з громадськістю Університету Короля Данила Інна Варварук подякували присутнім за участь та їхню активну громадську позицію, запросили до наступних дискусій.

Богдана Засідко.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


Переглядів: 275