Гід по сироватках: як вибирати і використовувати

Територія успіху

Перевага сироватки в тому, що у її складі містяться більш концентровані речовини.

Корейська багатоступенева система догляду за обличчям захоплює. Дівчата щодня зволожують, скрабують, тонізують і живлять шкіру, щоб стерти ознаки втоми і надати їй свіжості і сяйва. Ми вже звикли, що без хорошого крему не обходиться жоден б’юті-ритуал, навіть перестали нехтувати тоніком, але більшість з нас абсолютно випускає з уваги сироватки. І дарма, адже, за словами дерматологів, вони проникають в шкіру краще навіть найбільш дієві креми.

Ось повний гід по сироватках для обличчя: що це таке і навіщо вони потрібні, які бувають і на що орієнтуватися при виборі засобу.

Що таке сироватка

Сироватка — це засіб для догляду за шкірою, який доставляє антиоксиданти, вітаміни і інші активні компоненти в глибокі шари шкіри. Перевага сироватки в тому, що у її складі містяться більш концентровані речовини, які деколи складно знайти навіть у найкращому кремі.

Говард Мурад, фармацевт і професор кафедри дерматології Каліфорнійського університету, радить уважно читати склад сироваток, щоб переконатися, чи дійсно вони виконують обіцяні функції. Антиоксиданти, такі як вітаміни А та С, муцин равлики, екстракт граната, екстракт запашних або виноградних кісточок допомагають захистити шкіру від пошкодження сонцем і борються з вільними радикалами, відповідальними за руйнування клітин і передчасне старіння шкіри.

Протизапальні компоненти, зокрема екстракт деревію, арніка, пантенол і алое віра, знімають подразнення, лікують запалення і запобігають подальшій появі акне. Гіалуронова кислота, екстракт какао, кераміди і аланін працюють як зволожувачі, відновлюють захисний бар’єр шкіри, захищають від сухості і появи мімічних зморшок.

Які види сироваток бувають

Всі сироватки умовно поділяються на спеціалізовані, які вирішують конкретні проблеми шкіри, і багатофункціональні, які працюють за кількома напрямками.

Антивікові сироватки уповільнюють процес старіння, вирівнюють поверхню шкіри, сприяють її відновленню і підвищують пружність. Відомий дерматолог Нью-Йорка Дебра Джаліман вважає, що антивікові сироватки корисні для всіх типів шкіри, а не тільки для зрілої, і їх можна використовувати вже у 20 років. Однак якщо у вас суха шкіра, а в складі є ретиноїди, переконайтеся, що їх не більше 25%, оскільки ці речовини сушать шкіру.

Антиоксидантні сироватки захищають шкіру від дії сонячних променів і вільних радикалів, покращують колір шкіри, запобігають появі зморшок і пігментації. Косметологи рекомендують наносити вранці під сонцезахисний крем сироватки з вітаміном С для додаткового захисту від ультрафіолету. Зволожуючі сироватки заповнюють нестачу вологи в шкірі і позбавляють від дрібних мімічних зморшок.

Спеціалісти також рекомендують використовувати цей вид сироватки не тільки дівчатам з сухою шкірою, а також з жирною і навіть схильною до акне, яка часто виділяє ще більше шкірного сала, коли зневоднена.

Коригувальні сироватки виконують безліч функцій і можуть бути спрямовані на вирішення таких проблем з шкірою, як гіперпігментація, розширені пори, сухість і зморшки. Карі Гейсом, експерт з з догляду за шкірою, рекомендує шукати в складі таких сироваток вітамін С, арбутин, фітинову, коєву, азелаїнову і гліколеву кислоти.

Як використовувати сироватку

Косметологи радять наносити сироватку на обличчя і шию вранці і ввечері, перед зволожуючим кремом, щоб отримати максимальну віддачу від б’юті-засобів. Сироватки вбираються моментально, тому наносити їх потрібно швидко, якщо не хочете, щоб вона вбралася в подушечки пальців.

Найважливіше правило, яке потрібно дотримуватися: не зловживати продуктом. Найпоширеніша омана про сироватки: чим більше її на шкірі, тим краще. Оскільки сироватки дуже концентровані, завдані товстим шаром, вони можуть викликати алергію.

Джерело



Переглядів: 214