Голова Івано-Франківської ОВА взяла участь у нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля

Суспільство

Світлана Онищук взяла участь у нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА


Підсумки навчального року та підготовка до наступного. Ці питання розглянули на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, участь у якій взяла Світлана Онищук Голова Івано-Франківської ОВА.


Учасники наради заслухали інформацію профільного міністра Оксена Лісового. За його словами, цього навчального року очно працювали понад 7,3 тисячі шкіл (58% від загальної кількості), де навчаються більш ніж 1,7 млн учнів.


Сьогодні ведеться робота з розширення мережі укриттів у закладах освіти, щоби якомога більше українських школярів мали змогу вчитись у звичному форматі. Цього року Уряд передбачив 2,5 млрд грн на облаштування безпечних умов у школах. Акцентувалось на прифронтових областях, які зазнають постійних обстрілів і діти не мають змоги відвідувати школи та садки.


Варто додати, що Прикарпатті налічується 457 закладів дошкільної освіти, які відвідують понад 36 тисяч дітей, та 553 – загальної середньої, де навчаються близько 159 тисяч учнів. Із них в 1130 – передбачені укриття, що дозволило проводити освітній процес в очному режимі.


Також йшлося про підвезення учнів. На поповнення автопарку спрямують 1 млрд грн, за які планується придбати понад 2000 шкільних автобусів.


У нашій області більше ніж 20 тисяч школярів потребують підвезення. Для цих потреб є 225 “школяриків”, які доставляють до закладів освіти понад 14,6 тис. дітей ще майже 1500 учнів користуються орендованим чи найманим транспортом. Від початку війни на потреби війська передано 59 одиниць транспорту.


Відтак на сьогодні потреба становить 118 автобусів, в тому числі 15 спеціальних, 25 – підвищеної прохідності. Торік Прикарпаття отримало 21.


Ще одне з питань, яке розглянули, – підготовка освітніх закладів до нового опалювального сезону.
Варто зауважити, що всі заклади обласного підпорядкування на Прикарпатті сповна забезпечені генераторами, заклади загальної середньої освіти – на 80%, дошкільної – на 65%. Продовжується робота щодо підготовки об’єктів теплопостачання до роботи, а також щодо заміни теплових мереж в 9 навчальних закладах.


Окрім того, приділили увагу питанню безбар’єрності в освітніх закладах, йдеться про створення комфортного середовища для кожного. А також – реформуванню шкільного харчування. Цього року передбачені кошти на модернізацію харчоблоків у школах та закупівлю сучасного обладнання, які будуть здійснені через єдину цифрову систему DREAM.


Наразі органи місцевого самоврядування Прикарпаття подали 14 проєктів на загальну суму понад 62 млн грн. Зараз комісією при МОН проводиться перевірка та погодження заявок.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.




Переглядів: 224